Фюри и Усик ще се срещнат в началото на 2023 година

Фюри и Усик ще се срещнат в началото на 2023 година

Това съобщи промоутърът на британеца Боб Аръм

Британецът Тайсън Фюри и украинецът Олександър Усик са постигнали споразумение за мач помежду си в началото на 2023 година, който ще определи безспорния световен шампион в тежка категория на професионалния бокс.

Това съобщи промоутърът на англичанина Боб Аръм за "Скай Спортс".

Фюри отправи предизвикателство към Усик, шампион във версиите Световна боксова асоциация (WBA), Международна боксова федерация (IBF), Световна боксова организация (WBO) и Международна боксова организация (IBO), след като защити титла си на Световния боксов съвет (WBC) след победа в десетия рунд срещу сънародника си Дерек Чисора по-рано през месеца.

Точната дата и място на двубоя все още се дискутират.

"Двамата се съгласиха следващата среща да бъде помежду им. Усик ми е добър приятел, той е много интелигентен. Тайсън е Супермен и като спортист, и като интелект. Те искат да се изправят един срещу друг на ринга", коментира Аръм.

Той добави, че са получили сериозни финансови оферти за домакинство на двубоя от Средния Изток, но има възможност срещата да се състои и във Великобритания.

"Окончателното решение ще бъде взето скоро. Всичко ще бъде уточнено, надявам се, още до края на тази година", каза Аръм.

България с нови два медала от европейски турнир по таекуондо

Сребро и бронз за юношите ни в днешния ден

Наш таекуондист със сребро на турнир в Германия

Добър старт записаха българските таекуондисти в първия ден от международния турнир „Купата на президента“ в Германия, благодарение на изявите на Християн Георгиев.

26 медала спечелиха България от European Grand Prix Open Ramus E6 в София

Общо 26 медала - - 6 златни, 6 сребърни и 14 бронзови, спечелиха българските състезатели в отделните възрастови групи и теглови категории на турнира по таекунодо за юноши, девойки и кадети European Grand Prix Open Ramus E6 в София.

Осем медала за България в първите два дни на Балканското първенство по карате

Общо осем медала спечелиха българските състезатели до момента на Балканското първенство за деца до 14 години по карате в Истанбул.

Теодор Христов с доминантна победа на MAX FIGHT 65 (ВИДЕО)

Българинът с успех чрез технически нокаут

Слави Бинев бе преизбран за председател на Българската федерация по таекуондо

С пълно единодушие