Георги Мърков: Напрежението в борбата е отдавна

Георги Мърков: Напрежението в борбата е отдавна

Преди две седмици Държавното лично първенство по класическа борба във Враца бе отменено заради несъгласие на състезателите с метода на теглене на жребия.

Претенциите на клубовете бяха към старши треньора на националния отбор Сослан Фарниев, който според тях е манипулирал жребия.

"Напрежението отдавна расте в борбата. Върхът бе във Враца. Не се съобразяваха с правилата на световната федерация. Фарниев не обяснява какво иска да прави. Той каза, че ще направи каквото реши. Аз не организирах бойкота на треньорите. Те само се организираха. Подценява се българския треньор. Фарниев налага мнението си. Жребият бе сменен във всички категории. Тогава преля търпението на треньорите", каза олимпийският шампион и президен на Левски Георги Мърков пред БНТ.

Олимпийският шампион от Летните олимпийски игри в Мюнхен през 1972 г. отправи питане към президента на БФБ Христо Маринов относно скандалите на турнира.

"Искам да питам Христо Маринов как се почувства, когато българските треньори се обърнаха към него, за да получат обяснение за делата на Фарниев", попита той.

Христо Маринов се оправда, че има неразбирателство между идеите на Фарниев и вижданията на треньорите.

"През тези 4 години той (Гриша Ганчев б.р.) ръководи българската борба. Защо нямаме успехи? Ние искаме да сменим политиката. Те искат бързи успехи. Гриша Ганчев казва, че ако няма успех, няма финансиране. Но като дойдат парите, те отиват за чужденците. От федерацията няма пари за децата, когато трябва да ходят на международни състезания. Родителите търсят средства. Това е отношението на федерацията към децата. Те търсят бързи решения за пари и финансиране. Децата ги затриваме и нищо не се получава. Тях не ги интересува. Интересува ги да вземат чужденци и да си харчат бюджета", допълни Мърков.

Георги Мърков е на мнение, че подрастващото поколение страда, заради политиката към младите състезатели.

"Нямам нищо против Гриша Ганчев. Нямам претенции към парите му. В България няма отношение към подрастващото поколение. В Левски сме първи в подрастващите групи. Федерацията се управлява от него, а не от ръководство", смята Мърков.

България с пет отличия на Европейската купа по джудо в Азербайджан

Българските състезатели спечелиха общо пет медала (два сребърни и три бронзови) на Европейската купа по джудо за кадети и кадетки в Ганджа, Азербайджан

Мартин Петков с първа защита на пояса си на MAX FIGHT 64 (ВИДЕО)

Българинът нокаутира испанец в стил муай тай с ММА ръкавици

Мани Пакиао увери, че боксовият двубой с Флойд Мейуедър няма да бъде демонстративен

Филипинецът Мани Пакиао заяви, че е подписал договор за двубой с Флойд Мейуедър и не би се върнал на боксовия ринга срещу американеца, ако това бе демонстративен мач.

Отново поискаха с протест и ултиматум оставката на шефа на кикбокса

Клубовете заплашват с бойкот, ако Галин Димов остане начело

България ще участва на боксовия турнир “Великият път на коприната”

Викторио Илиев пръв ще излезе на ринга от сънародниците ни

Адесаня: Няма да си тръгвам и не можете да ме спрете

Бившият шампион в средна категория на UFC е в серия от четири поредни загуби