Големият сблъсък Джошуа - Кличко на 10 декември?

Големият сблъсък Джошуа - Кличко на 10 декември?

Очаква се потвърждения за титаничния мач още следващата седмица

Боят, който мнозина фенове на бокса очакват с нетърпение, изглежда приближава с пълна сила. Антъни Джошуа и Владимир Кличко изглежда ще се бият през декември за световната титла в тежка категория, сочат последните информации.

Британският „Телеграф” пише, че голямата битка ще се проведе на 10 декември и се очаква официалното съобщение за мача да бъде оповестено следващата седмица.

Тайсън Фюри се отказа от поясите на WBO и WBA, защото е „медицински негоден” да се бие, страдайки от депресия, което отваря пътя към битката Джошуа – Кличко.

Очаква се сблъсъкът да е за сериозна сума – около 30 млн. паунда. Не е ясно къде ще се проведе мачът. По предварителен план Джошуа трябваше да се бие на 26 ноември в Манчестър и това все още е най-вероятната арена за мача.

Пулев: Гасиев е голям шампион, но ще покажа, че аз съм по-добрият

44-годишният българин излиза в петък на ринга в Дубай

Кобрата: По-добър съм от Гасиев и ще го покажа

"Чувствам, че съм най-добрият, чувствам се страхотно", каза боксьорът

Пулев: Ще победя трудно, но убедително

Кубрат Пулев ще се бие с руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай. Битката е за регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали

Кубрат Пулев: Джошуа-Пол не е истински мач

Кубрат Пулев се изказа скептично за боксовия мач между Джейк Пол и Антъни Джошуа, но същевременно предупреди феновете да не отписват напълно ютубъра, превърнал се в професионален боец

Боксът отчете добра година, но иска ищо

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински заяви, че няма какво повече да желае от представянето на българските състезали през 2026 година.