Грандиозен успех за България на европейското първенство по карате шотокан

Грандиозен успех за България на европейското първенство по карате шотокан

Днес 7 наши представители станаха европейски шампиони в различните категории

Българските състезатели по Шотокан Карате До продължават с блестящото си представяне на европейското първенство, което се провежда в град Егер, Унгария.

Днес 7 наши представители станаха европейски шампиони в различните категории при мъжете и жените, като в три от схватките за златните медали финалите бяха изцяло български.

Борислава Ганева триумфира в кат. + 60 кг., след като в битката за златото победи Лора Русчева. При мъжете до 70 кг. Тодор Събев надигра Кристиан Андонов, а шампион в кат. до 85 кг. стана Емануил Георгиев, който успя да се справи със съпротивата на Радослав Пенков.

Кристина Свиелнова при жените до 60 кг., Адриана Ганева в отворена категория и Христо Щерев до 65 кг. при мъжете също се окичиха със златните медали. На първото място на почетната стълбичка се качи и Иво Арсов, който беше най-добър в състезанието при ветераните.

„За първи път постигаме подобен успех. Това е нещо изключително, не само за нашия спорт, но и като цяло за страната ни. Само днес имаме 7 европейски шампиони, а не трябва да забравяме и 4-те златни медала от вчерашните състезания при юношите и девойките. Имах надежди, че можем да постигнем добро предстявяне, но, ако трябва да съм честен, резултатите надминаха очакванията ми. Разбира се не съм изненадан, защото успяхме да проведем чудесна подготовка, за което изключителни благодарности заслужава Министерството на младежта и спорта, от където дойде голяма част от финансирането на нашите лагери. Ето, че се отплащаме по възможно най-добрия начин за гласуваното доверие и подкрепа”, сподели президентът на федерацията по Шотокан Карате До Александър Славков.

До края на шампионата България може да спечели и още златни отличия, тъй като тепърва предстоят да се проведат отборните срещи.

Хавиер Ибаниес спечели първата си титла на професионалния боксов ринг

Българският национал победи по точки представителя на Доминиканска република Йерми Пералта Хименес

България с още една европейска титла в джудото (ВИДЕО)

Цветомир Вълков стана европейски шампион в категория над 90 килограма на Европейското първенство по джудо за кадети в Гран Канария (Испания).

Българин с титла от Европейско по джудо

Имаме и балкански първенец

Тайсън Фюри излиза на ринга срещу поляк на 24-и юли

Той ще се изправи срещу Мариуш Вах

Усик оваканти поясите в тежка категория

Украинската боксова звезда Олександър Усик обяви, че освобождава трите световни пояса, които притежава в момента

Владимир Кличко идва в София

Както президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински вече анонсира в интервюто му миналата седмица, в България ще пристигне една от емблемите на боксовото семейство в световен мащаб – Владимир Кличко, съобщиха от БФБокс.