Хванаха бивш световен шампион по бокс с кокаин

Хванаха бивш световен шампион по бокс с кокаин
Източник: БГНЕС

Бившият световен шампион в тежка категория Джоузеф Паркър е дал положителна проба за кокаин в деня на загубата си от Фабио Уордли миналия месец

Новината съобщава talkSPORT. Според изданието новозеландският боксьор е бил тестван от Доброволната антидопингова агенция (VADA) на 25 октомври. В петък сутринта стана ясно, че 33-годишният Паркър не е преминал допинг теста, като в организма му е открит метаболитен дериват на кокаин.

На 25 октомври Джоузеф Паркър се изправи срещу Фабио Уордли в лондонската "O2 Arena". Мачът беше от изключително значение, но Паркър загуби с нокаут в 11-ия рунд, а с това и шанса си да се изправи срещу безспорния шампион Олександър Усик. Положителната проба хвърля още по-тъмна сянка върху представянето му.

Източник, близък до лагера на Паркър, изрази шока си пред "The Sun": "Абсолютно съм шокиран. Това беше първият лагер, в който цялото семейство на Джо беше около него. Подготовката премина страхотно и той направи добро представяне в един отличен мач".

Доброволната антидопингова агенция (VADA) ще предаде своите констатации на Британската антидопингова агенция (UKAD) и на Британския боксов борд за контрол (BBBoC). Тези две организации ще вземат финалното решение за наказанието на спортиста.

Въпреки че кокаинът се счита за развлекателен наркотик, а не за вещество, подобряващо спортните постижения (PED), Паркър е изправен пред сериозна санкция.

Ударно начало за българските ММА бойци на Европейското първенство в Белград

В първия състезателен ден националите ни спечелиха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала, с което дадоха ясна заявка за силно българско присъствие на шампионата

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Европейската открита купа по джудо в зала "Арена 8888"

Стартираха първите схватки

Джошуа проговори след кошмарния инцидент в Нигерия

Антъни Джошуа наруши седмици на публично мълчание и за първи път се появи на видео откакто автомобилна катастрофа отне живота на двама от най-близките приятели на бившия световен шампион в тежка категория

412 джудисти от 40 държави идват на Европейска купа в София

412 джудисти от 40 държави идват на Европейската купа по джудо "Освобождение". 

Фюри: Мач с Уордли е добра опция

Двубоят е с Джошуа продължава да виси