И Душко Благовестов на 1/8-финал на световното

И Душко Благовестов на 1/8-финал на световното

Младият варненец днес постигна втората си победа в състезанието, като бе повече от убедителен срещу Антон Рудой от Беларус

Душко Благовестов стана вторият български боксьор, осигурил си място на 1/8-финалите на световното първенство по бокс за младежи (17-18 г.), което се провежда в „Арена Армеец” в София.

Младият варненец днес постигна втората си победа в състезанието, като бе повече от убедителен срещу Антон Рудой от Беларус в мач от втория кръг в кат. до 56 кг.

„Много съм доволен, проведох добре мача и продължавам напред – това е най-важното”, споледи Душко след срещата. Следващият му съперник ще е Меки Бен Саид от Тунис, който надигра днес представителя на Ботсуана Каате.

Вчера в топ 16 на света място намери и Даниел Асенов при 52-килограмовите, чийто успех над рускака Фьодоров накара специалистите от АИБА да обявят българина за героя на деня.

Вторият наш боксьор,  качил се на ринга днес – Кристиян Дойчев, приключи участието си след загуба по точки във втория кръг от шведа Алуе Исмаил в кат. до 64 кг. Българинът, който спечели без бой в първия кръг, изигра не лош мач срещу скандинавеца, но ударите ми бяха далеч по-леки от тези на съперника. В средата на втория рунд Дойчев дори изпадна в лек нокаут, но успя да се съвземе и да довърши срещата. В нейния край обаче Кристиян като че ли отпадна физически и не успя да противодейства на мощния Исмаил.

По-късно първия си мач на световното в кат. до 75 кг ще изиграе и Николай Чавдаров. 
Треньорът на боксьорите доволен да два медала от Световната купа

В столицата на Казахстан българските боксьори завършиха на шесто място в класирането по медали

Кимия Ализаде се завърна на международната сцена

Кимия показа отлична форма в надпреварата

Сребро за Рами Киуан в Астана (ВИДЕО)

Това бе последен голям турнир преди Световното първенство

Петричките кикбоксьори обраха овациите на международен турнир

Четиримата състезатели спечелиха 3 златни и един сребърен медал в Гърция

Калоян Атанасов и Андриян Вълканов с бронзови медали от Европейското по борба за юноши

Есад Бозали пък загуби битка за трето място

Отлично: Рами Киуан е финалист на Световната купа по бокс

На ринга в Астана европейският шампион се класира по категоричен начин за финала

Осем българи ще участват на Европейската купа по джудо за юноши и девойки в Прага

Осем български джудисти ще участват на Европейската купа за юноши и девойки в Прага, Чехия. Схватките ще се проведат през уикенда. 

Рами Киуан и Йордан Морехон на четвъртфиналите на Световната купа

Хавиер Ибаниес със загуба от бразилец

Впечатляваща победа за Викторио Илиев на Световната купа

Родният боксьор продължава на 1/8-финалите