Иван Атанасов започна с победа на Световното за младежи

Иван Атанасов започна с победа на Световното за младежи

И двете български представителки при девойките днес отпаднаха от борбата

 Българският боксьор Иван Атанасов започна с победа участието си на Световното първенство по бокс за младежи и девойки в Будапеща, Унгария.

 
Европейският шампион за юноши от Капошвар 2016 спечели срещата си от първия кръг в кат. до 64 кг срещу японеца Сора Танака с 3:2 съдийски гласа (29:28, 29:28, 28:29, 28:29, 29:28). В спор за място на четвъртфиналите съперник на Атанасов ще бъде французинът Али Галтие, който почиваше в първия кръг.
 
И двете български представителки при девойките днес отпаднаха от борбата. При най-леките (до 48 кг) еврошампионката при момичетата от София 2017 Мелек Закифова нямаше късмет при жребия и трябваше още на старта да се изправи срещу най-сериозната съперничка - световната шампионка от Индия Ниту. Българката не успя да се справи със силната опонентка и мачът им бе прекратен в третия рунд. 
 
Бронзовата медалистка от Евро 2018 Елина Георгиева изигра много добър мач в кат. до 54 кг срещу състезателката от Беларус Даря Дзикава. След заключителния гонг обаче съдията на ринга вдигна ръката на нейната съперничка и българката приключи участието си.
 
Утре на ринга в Будапеща за своя първи мач на Световното ще излезе и последната ни участничка Горяна Стоева. В кат. до 51 кг съперничка на европейската ни вицешампионка от т.г. ще е индийката Анамика.
16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.

Ясен е следващият съперник на Кубрат Пулев

Легендарният Дон Кинг е спечелил търга за организиране на галавечерта

Битката на Кобрата с Хънтър е под въпрос

Все още не е ясно дали Кубрат Пулев ще защитава регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) срещу Майкъл Хънтър