Ивелина Илиева се класира за финал на Световнака купа в Ташкент

Ивелина Илиева се класира за финал на Световнака купа в Ташкент

Божидар Темелков загуби още на старта на категория до 66 килограма

Петата от Световното първенство по джудо в категория до 57 килограма Ивелина Илиева продължава с великолепното си представяне тази есен. Българката стигна до финала на турнира от сериите Гран При в Ташкент след 4 безапелационни победи.

 
Възпитаничката на Свилен Скерлев спечели с ипон срещу представителката Хадеел Елалми (Йордан). Последва труден, но сладък успех, срещу италианката Мартина Ло Гуидиче. Двете стигнаха до продължение, след като не успяха да си отбележат точка в редовното време. Илиева победи с ипон.
 
В полуфинала българката се изправи срещу представителката на Южна Корея Жанди Ким и срещата приключи с победа за българката, след отказ на съперничката й се отказа заради травма.
 
На финала по-късно днес Илиева излиза срещу унгарката Хедвиг Каракас. Класирането за последния мач от турнира затвърждава мястото на българката за Олимпийските игри в Токио догодина.
 
При мъжете Божидар Темелков беше победен с ипон при първото си излизане на татамито в категория до 66 килограма от японеца Юджи Аида.
 
България с първи полуфиналист на Световното по борба в Самоков

Кристиян Миленков е първият полуфиналист за България на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години.

Последен шанс за медал за боркините на Свотовното в Самоков

Емили Апостолова ще се бори на репешажите на Световното първенство за младежи и девойки до 20 години в Самоков, след като победилата я по-рано днес Каял Каял от Индия достигна до финалите.

Имане Хелиф отрече, че се оттегля от спорта

"Това са злонамерени твърдения", обяви тя

Бивш шампион в UFC се завръща на галата в Рио

Фигередо се прибира у дома за любовта на феновете

Зам.-министър Георгиев откри световното първенство по борба в Самоков

Провеждането на световно първенство по борба е привилегия и огромна отговорност за страната ни. Това каза заместник-министърът на младежта и спорта Димитър Георгиев по време на откриването на световното първенство по борба за юноши и девойки до 20 г., което се провежда в „Арена Самоков“.

Младежките национали по бокс ще се бият на силен турнир в Сараево

Александър Александров и Фикрет Ереджебов водят отбора

Удар по Кобрата! Пропадна защита на титлата му

Кубрат Пулев няма да излезе в защита на редовната световна титла на WBA срещу Майкъл Хънтър.

Хамзат Чимаев не се “претоварва” преди UFC 319

Чеченецът излиза в битка за пояса в средна категория

Скандалите преследват Франсис Нгану и в PFL

Бъдещето на камерунеца в организацията е под въпрос