Кличко би Чисора по точки (видео+снимки)

Кличко би Чисора по точки (видео+снимки)

Украинецът запази титлата си в тежката категория на Световния боксов съвет (СБС)

Украинецът Виталий Кличко запази титлата си в тежката категория на Световния боксов съвет (СБС) след победа по точки над британеца Дерек Чисора в мюнхенската "Олимпиахале".
 
40-годишното страшилище защити короната си за 10-ти път. Той освен това постигна личен рекорд от 44 победи и едва две загуби.

Въпреки устрема си и наелектризиращия шамар, който заби на шампиона, Чисора не успя да изпълни обещанието си и не свали Кличко от върха. "Ще прекратя господството му и ще предизвикам сериозна изненада. Това е краят на Виталий, обещавам", сподели претендентът по-рано през седмицата.



Днешният мач бе третата загуба в кариерата на тъмнокожия британец. Чисора обаче е далеч по-неопитен от Виталий. Зад себе си той има едва 16 мача.  
 
 
Рами Киуан и Йордан Морехон на четвъртфиналите на Световната купа

Хавиер Ибаниес със загуба от бразилец

Впечатляваща победа за Викторио Илиев на Световната купа

Родният боксьор продължава на 1/8-финалите

Христо Димитров се класира седми на Европейското по джудо

Турнирът се проведе в Скопие

БРУТАЛНО: Топурия нокаутира Оливейра и е двоен шампион! (ВИДЕО)

Грузинецът просто не може да бъде спрян и това се доказа отново

КАКВО БЕШЕ ТОВА!? Ван шокира Ройвал в изключителна битка

Двамата счупиха купища рекорди в категория муха с боя си

Биляна Дудова и Ванеса Георгиева със сребро на „Яшар Догу“

Мъжете са водени от Михаил Ганев и Йордан Денев

България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.