Кобрата: Аз съм просто българин, а в чужбина не се интересуват от това, гледат парите

Кобрата: Аз съм просто българин, а в чужбина не се интересуват от това, гледат парите

Фюри е сериозно препятствие, което трябва да преодолея, допълни Пулев

Голямата ни звезда в тежка категория на професионалния бокс Кубрат Пулев разкри какво го мотивира да продължава да се бие, както и защо е скъсал отношенията си с досегашните си промоутъри от Зауерланд.
 
Според него, германците са се интересували само от парите, докато неговата движеща сила е преследването на световната титла. 
 
"Аз съм просто българин, а в чужбина никой не се интересува от българина. Там ги интересуват парите. А мен не ме е грижа толкова за тях, колкото искам да се развивам и да стана световен шампион."
 
"Победите и битките - това ме интересува мен. А Зауерланд ги интересуваха парите, как да изкарат много. Това са различни неща", разкри Кубрат Пулев пред БНТ в разгара на подготовката си за мача с Хюи Фюри.
 
Победителят от този мач, който ще се играе на 27 октомври в София, ще има огромния шанс да се бие с Антъни Джошуа за световната титла в IBF. 
 
"Противникът определено няма нищо общо с другите, които вече дойдоха в София. Той е по-млад, добър, нахъсан и добре технически. Смятам, че ще стане добра битка. Това е едно много сериозно препятствие, което трябва да преодолея. Ще дам всичко от себе си", добави Кобрата. 
 
В момента подготовката му тече на високопланинската база Белмекен, където ще остане още 20 дни. Там той работи за обща физическа подготовка.
 
После ще изкара един месец в Берлин при треньора си Ули Вегнер. Там ще прави спаринги преди мача в София.

 

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.

Ясен е следващият съперник на Кубрат Пулев

Легендарният Дон Кинг е спечелил търга за организиране на галавечерта

Битката на Кобрата с Хънтър е под въпрос

Все още не е ясно дали Кубрат Пулев ще защитава регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) срещу Майкъл Хънтър