Кобрата отново ще се бие в София

Кобрата отново ще се бие в София

Вижте кога

Българинът Кубрат Пулев ще се изправи срещу носителя на "регулярната" световна титла в тежка категория на Световната боксова асоциация (WBA) Махмуд Чар на 7 декември в София, съобщава Fight Freaks Unite.

Срещата първоначално трябваше да се състои на 30 март също в българската столица, но пропадна, след като роденият в Сирия с германски паспорт Чар скъса мускул на левия бицепс и трябваше да се подложи на операция. 

Преди време пък се появиха информации, че двубоят може да се състои на стадион "Христо Ботев" в Пловдив през октомври.

40-годишният Махмуд Чар има 34 победи в 38 мача на професионалния ринг, 20 от които с нокаут.  

43-годишният Кубрат Пулев е с баланс от 30 победи (14 от които с нокаут)  в 33 срещи.

Пулев за последно победи по точки в 12-рундов двубой в "Арена София" с пълно съдийско единодушие Игор Шевадзуцкий (Украйна), който замени Чар за мача на 30 март.

Германецът от сирийски произход пък не се е боксирал от 12 декември 2022 година, когато нокаутира албанеца Нури Сефери във втория рунд на гала-вечер в Хамбург. 

Замфиров и Янков не стигнаха до подиума в Чехия

Бронзовият медалист от Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина Тервел Замфиров отпадна на четвъртфиналите в паралелния слалом от Световната купа по алпийски сноуборд в Шпиндлерув Млин (Чехия).

Генсекът на БОК за председателя на кикбокс конфедерацията: Този човек е достатъчно нагъл и глупав да си го признае публично

Генералният секретар на БОК Данаил Димов говори пред Дарик относно изявлението в социалните медии на председателя на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов.

България в топ 3 по медали от Купа „Странджа“

Пред нас в подреждането се наредиха единствено Узбекистан и Украйна

Националните треньори с висока оценка за боксьорите на Купа "Странджа"

Треньорите на националните отбори по бокс за мъже и жени – Жоел Арате и Борислав Георгиев останаха доволни от видяното на Купа „Странджа“. България завърши с общо 7 медала, пет от които спечелени в мъжкия турнир и два при дамите.

Две титли за България от Купа „Странджа“

Злато за Златислава Чуканова и Радослав Росенов от боксовата надпревара

Граматиков падна в третия кръг на турнира по джудо от Големия шлем в Ташкент

Георги Граматиков загуби в третия кръг на турнира по джудо Големия шлем в Ташкент (Узбекистан).