Костадин Костов стана Спортист на годината на Стара Загора

Костадин Костов стана Спортист на годината на Стара Загора

Световният шампион по муай-тай Костадин Костов единодушно бе избран за спортист номер 1 на Стара Загора за 2012 година от спортните журналисти.

Световният шампион по муай-тай Костадин Костов единодушно бе избран за спортист номер 1 на Стара Загора за 2012 година от спортните журналисти. Костов постигна големия успех в далечен Тайланд и освен световната титла той спечели и европейската титла и това го направи най-титулования старозагорски спортист. Той получи и 1000 лева. Подгласничка на Костов в анкетата стана състезателката по киокушин - карате Назифе Бекир, която спечели бронзов медал на европейското първенство и бе наградена с 500 лева. 

Състезателят по бойно самбо Веселин Иванов от СК Атила остана трети в класацията на спортните медии, след като се класира на пето място на европейското първенство по бойно самбо и също получи 500 лева. Паричните награди за призьорите бяха осигурени от Община - Стара Загора. 

Очаквано за треньор номер 1 за 2012 година беше избран Красимир Коруков, който е наставник на Костадин Костов. Мъжкият баскетболен отбор на Берое, който след 42 години отново играе в Националната баскетболна лига беше определен за отбор номер 1 в колективнитие спортове. А женския отбор по бадминтон стана номер 1 в индивидуалните спортове, след като спечели шампионската титла. 

За първи път организаторите направиха още едно класиране за най-преспективен спортист. Състезателят по свободна борба Евелин Русев от СК Берое безапелационно спечели първото място, негови подгласници станаха Кристиян Стойнев от СК Аскен и Владимир Шишков от СК Бадминтон.
  

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали

Кубрат Пулев: Джошуа-Пол не е истински мач

Кубрат Пулев се изказа скептично за боксовия мач между Джейк Пол и Антъни Джошуа, но същевременно предупреди феновете да не отписват напълно ютубъра, превърнал се в професионален боец

Боксът отчете добра година, но иска ищо

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински заяви, че няма какво повече да желае от представянето на българските състезали през 2026 година.

КИБИ Сандански с 10 медала от  3-ти турнир Шотокан Карате-До „MAX KUP“

На снимката: Розалия Динева - 1-во място и Василена Якимова - 2-ро място

България приема Евро 2026 по бокс

България ще е домакин на Евро 2026 по бокс за мъже и жени през септември, а надпреварата ще бъде в София, съобщава bTV.

Калина Бояджиева спечели три титли на Световното първенство по кикбокс

Българските национали заслужиха общо 20 отличия на шампионата

Ивет Горанова: Това не съм истинската аз

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова е разочарована от представянето си на Световното първенство по карате в Кайро (Египет).