Кото иска да се бие срещу победителя от мача Хатън – Пакиао

Кото иска да се бие срещу победителя от мача Хатън – Пакиао

Триумфиралият тази събота с титлата на световен шампион във версия WBO в категория до 66,7 кг, Мигел Анхел Кото заяви, че следващият му двубой ще бъде срещу победителят от мегасблъсъка между британската надежда Рики Хатън и филипинецът Мани Пакиао, който ще се състои на 2 май

Триумфиралият тази събота с титлата на световен шампион във версия WBO в категория до 66,7 кг, Мигел Анхел Кото заяви, че следващият му двубой ще бъде срещу победителят от мегасблъсъка между британската надежда Рики Хатън и филипинецът Мани Пакиао, който ще се състои на 2 май.


По-рано пуерториканецът планираше да проведе мач-реванш срещу Антонио Маргарито, който нанесе единственото поражение в кариерата му. За нещастие мексиканецът бе дисквалифициран за срок от една година, след като в ръкавиците му, използвани в януарския мач срещу Шейн Мозли, бе открито наличие на вещество наподобяващо гипс.

„Хатън и Пакиао трябва да са наясно, че съм готов за битка. Винаги съм искал да се бия срещу най-добрите боксьори и сега предстои да бъде определено кой ще е следващият ми съперник”, заяви Кото пред „Евроспорт”.
 
Хавиер Ибаниес спечели първата си титла на професионалния боксов ринг

Българският национал победи по точки представителя на Доминиканска република Йерми Пералта Хименес

България с още една европейска титла в джудото (ВИДЕО)

Цветомир Вълков стана европейски шампион в категория над 90 килограма на Европейското първенство по джудо за кадети в Гран Канария (Испания).

Българин с титла от Европейско по джудо

Имаме и балкански първенец

Тайсън Фюри излиза на ринга срещу поляк на 24-и юли

Той ще се изправи срещу Мариуш Вах

Усик оваканти поясите в тежка категория

Украинската боксова звезда Олександър Усик обяви, че освобождава трите световни пояса, които притежава в момента

Владимир Кличко идва в София

Както президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински вече анонсира в интервюто му миналата седмица, в България ще пристигне една от емблемите на боксовото семейство в световен мащаб – Владимир Кличко, съобщиха от БФБокс.