Котоошу с изключително ценен успех

Котоошу с изключително ценен успех

Българинът запазва шансове за Купата на Императора след като Хакухо претърпя първа загуба

Калоян Махлянов-Котоошу записа изключително ценна победа, която съхрани шансовете му за спечелване на втора в неговата кариера Купа на Императора, след като Хакухо изненадващо претърпя първа загуба.

 
В двубой от 11-и кръг на супертурнира "Хацу башьо" в токийския дворец "Кокугикан", българският "одзеки" победи монголския сумист със същия ранг Харумафуджи, избутвайки го от дохьото с най-разпространената хватка "йорикири".
Така Калоян взе частичен реванш от Харумафуджи за пораженията него в последните им срещи през юли и септември миналата година. В последната среща за днешния ден Кисеносато поднесе най-голямата изненада на турнира досега, побеждавайки Великия шампион Хакухо с "ошидаши".
Така интригата за Купата на Императора се завърна с пълна сила, а Кисеносато заслужи нова "златна звезда", която ще получи за победа над йокодзуна за четвърти път в своята кариера. Кисеносато надви Белия феникс и на предния турнир във Фукуока, а с днешния си грандиозен успех оправда доверието на специалистите, които го сочат за "новия Таканохана".
Известният с прозвището "Редкия талант" 24-годишен японец преди последните си две победи срещу Хакухо имаше 11 поредни поражения от него. След днешния 11-и кръг Котоошю е втори в класирането с 9 победи и 2 загуби, като със същия баланс са Окиноуми и Точинонада. Хакухо остава начело в таблицата с 10 успеха ио едно поражение, а утре в 12-ия ден излиза на дохьото срещу сънародника си Харумафуджи.
Съперник на Калоян в четвъртък ще бъде Какурю, който се представя сравнително непостоянно на "Хацу башьо" и в момента е с 6 победи и 5 загуби. Мачовете между монголеца и Котоошу обаче, винаги са били много оспорвани и Какурю спечели последния от тях през ноември
Биляна Дудова и Ванеса Георгиева със сребро на „Яшар Догу“

Мъжете са водени от Михаил Ганев и Йордан Денев

България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).