Котоошу завърши с победа в Токио

Котоошу завърши с победа в Токио

Българинът Калоян Махлянов-Котоошу завърши с победа на Големия новогодишен турнир по сумо в Токио. В среща от последния 15-и кръг одзеки Котоошу надделя над одзеки Харумафуджи.

Българинът Калоян Махлянов-Котоошу завърши с победа на Големия новогодишен турнир по сумо в Токио. В среща от последния 15-и кръг одзеки Котоошу надделя над одзеки Харумафуджи.
 
Той използва хватката "сукуинаге", за да свали съперника си на доихото.

Така българинът завърши с баланс от 9 победи и 6 поражения, с което раздели деветото място в крайното класиране. В мача между дватата велики шампиони Хакухо се наложи над осигурилия си 25-а купа на Императора Асашорю.

Асашорю завърши на първо място с 13 победи и 2 загуби, а Хакухо раздели второто място със секиваке Баруто и маегашира - 16 Тойохибики с по 12 успеха 3 поражения.
 

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки