Красен Кралев: Горд съм, че България организира едни от най-престижните форуми по джудо на Стария континент

Красен Кралев: Горд съм, че България организира едни от  най-престижните форуми по джудо на Стария континент

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев откри Европейското първенство по джудо за кадети до 18 години, което се провежда в столичната зала „Арена Армеец”.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев откри Европейското първенство по джудо за кадети  до 18 години, което се провежда в столичната зала „Арена Армеец”.
 
На официалната церемония присъстваха още Сергей Соловейчик - президент на Европейския съюз по джудо, както и председателят на родната федерация Иван Михалев. В залата като гост беше и президентът на Международната федерация по джудо Мариус Визер.

„Горд съм, че България организира едни от най-престижните форуми по джудо на Стария континент. През февруари бяхме домакини на Европейската отворена купа за мъже и жени, а днес приемаме Европейския шампионат за кадети до 18 годишна възраст. Това е огромно доверие към нашите организаторски способности и професионалната работа на Българската федерация по джудо, каза министър Кралев по време на откриването. - През последните години родните джудисти показаха отлична подготовка на големите международни форуми, което увеличи популярността и социалната значимост на този спорт сред децата у нас.”

„За Българската федерация по джудо и нашата страна е голяма част за четвърти път да бъдем домакини на европейско първенство, посочи Михалев. – Предстои да видим какво е бъдещето на европейското джудо и аз вярвам, че то е добро. ”

Министър Кралев и Сергей Соловейчик наградиха кадетките в категория до 57 кг, където победителка стана финландката Емилия Канерва, на второ място се нареди Мария Гризлова от Русия, а на трето се класираха Лизе Келлер от Словения и Мариам Тшантурия от Грузия.

Пред очите на министъра нашето момче Иван Стефанов спечели в оспорван двубой със словака Мирослав Копис бронзов медал в категория 81 кг и така донесе второ отличие за страната ни. Вчера европейски шампион в категория до 55 кг стана Денислав Иванов.


Европейското първенство по джудо за кадети до 18 години протича при изключително силна конкуренция с участието на близо 500 състезатели от 41 държави. България е представена от 17 джудисти – 10 кадети и 7 кадетки. Това са най-добрите ни състезатели при младежите и девойките. За да оценяват организацията на шампионата у нас са и 30 представители на  Европейския съюз по джудо, които следят стриктно как се провежда състезанието. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.