Красен Кралев награди медалиста от Световното по бокс Радослав Пантелеев

Красен Кралев награди медалиста от Световното по бокс Радослав Пантелеев

Треньорът на националния отбор Жоел Арате също получи почетен плакет на ММС

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетен плакет на ММС бронзовия медалист от Световното първенство по бокс в Русия Радослав Пантелеев.
 
В Екатеринбург Пантелеев стигна до бронзовото отличие   след като загуби полуфиналната си среща от представителя на домакините Муслим Гаджимагoмедов, който по-късно триумфира с титлата. Така българинът донесе първи медал за мъжкия ни бокс от Световно първенство от 2009 година насам, когато Детелин Далаклиев стана шампион на планетата в Милано.
 
Кралев поздрави българския боксьор за представянето му в Екатеринбург, впечатлен от изявите на Радослав в двубоя му от четвъртфиналите срещу световния шампион и бронзов медалист от игрите в Рио де Жанейро през 2016 г. Ерисланди Савон (Куба).
 
 
Министърът на спорта и президентът на Българската федеразция по бокс Красимир Инински обсъдиха възможонстите пред родните боксьори за спечелване на олимпийски квоти. Състезателите ще се включат в два квалификационни турнира догодина в Лондон и Париж.
 
 
 
По време на срещата наставникът на националния отбор Жоел Арате, който също получи почетен плакет на ММС за приноса му към успеха на Радослав Панталеев, начерта плановете за подготовка.  
 
 
За пореден път бяха обсъдени и проблемите със съдийските отсъждания по време на големите първенства. Двукратният европейски шампион Даниел Асенов беше видимо ощетен и лишен от възможността да атакува световната титла в четвъртфинала си срещу Шахобидин Зоиров (Узбекистан). По-късно узбекът се окичи със златото в категорията.
 
 
 
По време на срещата наставникът на националния отбор Жоел Арате начерта плановете за подготовка, който също получи почетен плакет на ММС за приноса му към успеха на Радослав Панталеев, начерта плановете за подготовка.  
 
 
За пореден път бяха обсъдени и проблемите със съдийските отсъждания по време на големите първенства. Двукратният европейски шампион Даниел Асенов беше видимо ощетен и лишен от възможностотта да атакува световната титла в четвъртфинала си срещу Шахобидин Зоиров (Узбекистан). По-късно узбекът се окичи със златото в категорията.
Федерацията по борба отговори на Армен Назарян

Българската федерация по борба излезе с отговор на изявлението на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян от по-рано днес по отношение на лиценза на синовете му Едмонд и Гриша за участие в международни турнири.

Армен Назарян е разочарован, че синовете му нямат лиценз, за да се състезават за България

Двукратният олимпийски шампион по борба Армен Назарян призова Българската федерация по борба да даде лиценз на синовете му - Едмонд и Гриша, за да могат да представляват страната на международни състезания.

Световен бокс отмени всички санкции срещу руските боксьори

Те ще получат право да се състезават в турнирите под егидата на признатата от Международния олимпийски комитет централа

Този уикенд световният боен елит пристига в България: Бургас се превръща в арена на BRAVE CF 107!

На 1 август 2026 г. „Арена Бургас“ ще бъде епицентърът на бойните спортове в Европа

България с 5 медала от Световното по карате в Румъния

Световни шампиони станаха Даниел Дончев и Дара Йосифова

Джошуа спечели в драма, чака Фюри (ВИДЕО)

Британецът се върна от два нокдауна