Легендарен айкидо майстор от България: Със Стивън Сегал следваме различни пътища

Легендарен айкидо майстор от България:  Със Стивън Сегал следваме различни пътища

Популярността му обаче е добра за развитието на спорта, казва Кристиан Тисие

Единственият европеец с 8 дан по айкидо шихан Кристиан Тисие проведе през уикенда семинар с близо 200 айкидоки в София. В събитието се включи и Президентът на Международната федерация по айкидо (IAF) Вилко Врисман.

Тисие разказа за познанството си с вероятно най-известния айкидист в света – холивудската звезда Стивън Сегал и сподели впечатления от България и нивото на този спорт у нас.

„Срещал съм се със Стивън Сегал, когато той стартираше с айкидо. След това обаче той започна да следва път, който не е моят. Но ако можем да се възползваме от неговата популярност, за да развиваме айкидо, това е добре“, каза французинът.

„Идвал съм много пъти в България, но за пръв път за толкова голям семинар. Приеха ме изключително топло и благодаря на всички българи, които организираха това събитие. Бяха събрани много хора от различни държави, почти 200 души. За два дни не може да се научиш на айкидо, но моята цел бе да покажа пистата за обучение. В България има много добри специалисти и аз отново ги видях как работят. Имате и пряка връзка с централата в Япония и нивото ви е много добро. За това по време на семинара работихме основно принципите, които са много важни при определяне на всяка техника. През тях ние се опитваме да направим още по-очевидно взаимодействието с природата. Какво означава дистанция, поведение, визия, комуникация. Бойна, но все пак комуникация. Какво е уважението и почтеността – моята и на партньора. И говорим за партньор, който иска да ни създаде проблем, но как да намерим най-чистия изход от конфликта“, допълни Кристиан Тисие.

Дадоха добра оценка за боксьорите на Европейското първенство за ученици

Треньорите на националния отбор на България по бокс за юноши Михаил Таков и Петър Лесов изразиха задоволството си от представянето на талантите на Европейското първенство за ученици в Будва.

Рами Киуан: Годината беше страхотна за мен

Българският боксьор Рами Киуан е доволен от представянето си през сезон 2025, след като през септември стана вицешампион в категория до 75 килограма на Световното първенство в Ливърпул, а към това той добави и две сребърни отличия от състезания за Световната купа.

Франк Уорън: Кубрат Пулев е длъжен да защитава титлата си срещу Итаума

Един от най-влиятелните фигури в световния бокс - Франк Уорън, заяви, че Кубрат Пулев е длъжен да защитава своята титла срещу неговия клиент и считан за бъдеща звезда Моузес Итаума.

Мани Пакиао стана шеф в изключена от МОК асоциация

Международната боксова асоциация (ИБА) дълго време администрираше само аматьорския бокс

Християн Георгиев завърши пети на Световното първенство по таекуондо

Георгиев показа висока концентрация и тактическа зрялост

Наш джудист с бронз на Европейска купа

Преслав Николов спечели бронзов медал на Европейската купа по джудо за кадети в Кранска гора (Словения).

Пресиян Генов е европейски шампион по бокс за ученици в Будва

България има своя нов европейски шампион по бокс. Пресиян Генов тръгна по стъпките на големите имена в българската боксова история, покорявайки върха на Стария континент при най-тежките (+90 кг).

Нурмагомедов отново гледа към пояса в UFC

Руснакът преодоля изпитанието Марио Баутиста на UFC 321

Мурзаканов откри основната карта с тежък нокаут

Руснакът “изгаси лампите” на Александър Ракич на UFC 321