Мани Пакиао влиза в Залата на боксовата слава

Мани Пакиао влиза в Залата на боксовата слава

Мани Пакиао, който е един от най-популярните филипинци в света и сред най-титулуваните боксьори в историята, бе избран да бъде приет в Залата на боксовата слава

Мани Пакиао, който е един от най-популярните филипинци в света и сред най-титулуваните боксьори в историята, бе избран да бъде приет в Залата на боксовата слава през 2025, предаде Ройтерс.

Пакиао, чийто бързина с краката и светкавични удари го направиха един от най-атакуващите боксьори в историята на спорта, спечели световната титла рекордните осем пъти в различни категории. Филипинецът се оттегли от бокса през 2021 след 72 мача с кариерата си, в които има 62 победи, 8 загуба и две равенства.

Пакиао се кандидатира за президент на страната си през 2022, като направи име и извън ринга като политик, филантроп, законодател и певец. Той стана първият спортист от Филипините, чийто лик се появи на марка, и бе нареден сред 100 най-влиятелни хора в света през 2009 според списание "Тайм".

"Много съм щастлив, че бях избран да вляза в Международната боксова зала на славата. Това е чудесен подарък за Коледа", коментира 45-годишният Пакиао. "През цялата ми кариера като професионален спортист и публична личност, винаги целта ми е била да нося слава на моята страна, Филипините, и на всички сънародници по света", отбеляза той. 

Снимка: БГНЕС

Световен шампион не отписва Джейк Пол срещу Джошуа

Сензационна прогноза разтърси боксовия свят преди сблъсъка между Джейк Пол и Антъни Джошуа в Маями

Хърн: Загуба от Джейк Пол е равна на унижение за Джошуа

Боксовата битка в тежка категория е в събота

Световен шампион по бокс прекратява кариерата си

Световният шампион във версиите Световната боксова асоциация (WBA), Световната боксова организация (WBO) и Международната боксова федерация (IBF) в суперсредна категория Терънс Крауфорд (САЩ) обяви, че прекратява кариерата си.

Мани Пакиао: Имам планирани няколко битки за догодина

Пакиао има рекорд от 62 победи

Адвокат е сумист на годината за 2025-а

Българската федерация по сумо отличи най-успелите си състезатели

Теодор Христов взе сладък реванш и на финал на Glory

Българинът надделя над шампиона до 77 килограма Чико Кваси

Таекуондо празник в Самоков

Традиционният турнир по таекуондо за Купата на корейския посланик се проведе в модерната спортна зала „СамЕлион“ в Самоков, а надпреварата бе открита лично от Н.Пр. Донг-бе Ким, както и от председателя на БФТаекуондо Слави Бинев.

Чисора: Пулев печелеше, после беше ужасно

Ерик Чисора не скри огорчението си след нокаута, с който Мурат Гасиев победи Кубрат Пулев снощи в Дубай.

Наш талант в битка за медал от Европейското по бокс до 17 г.

Още двама наши таланти имат шанс да вземат отличия