Марк Христов ще спори за бронз на Европейското по джудо

Марк Христов ще спори за бронз на Европейското по джудо

Българинът не успя да достигне до битката за златния медал в категория до 73 кг

Българинът Марк Христов не успя да достигне до битката за златния медал в категория до 73 кг на Европейското първенство по джудо в София.

Пред публиката в зала "Арена Армеец" Христов влезе пределно мотивиран в полуфиналната схватка срещу Хидаят Хейдаров от Азербайджан, но за съжаление отстъпи след "златна оценка".

В хода на редовните четири минути и двамата действаха предпазливо, но все пак азерът извоюва леко предимство, тъй като издейства две предупреждения за Христов.

Така се наложи победителят от двубоя да бъде решен след "златна оценка", а Хидаят издебна своя миг десет секунди след нейното начало, за да пласира "вадзари", което го изпрати на финала.

За Марк Христов обаче нищо не е загубено, защото по-късно днес той ще излезе в битката за бронза, a схватката ще може да проследите на живо в ефира на БНТ 3. Прякото предаване стартира в 16.00 часа българско време.

Преди загубата си от Хейдаров пък българинът беше записал три поредни победи срещу Виктор Стерпу(Молдова), Бенямин Аксус (Франция) и Рустам Оруджов (Азербайджан).

Наш таекуондист със сребро на турнир в Германия

Добър старт записаха българските таекуондисти в първия ден от международния турнир „Купата на президента“ в Германия, благодарение на изявите на Християн Георгиев.

26 медала спечелиха България от European Grand Prix Open Ramus E6 в София

Общо 26 медала - - 6 златни, 6 сребърни и 14 бронзови, спечелиха българските състезатели в отделните възрастови групи и теглови категории на турнира по таекунодо за юноши, девойки и кадети European Grand Prix Open Ramus E6 в София.

Осем медала за България в първите два дни на Балканското първенство по карате

Общо осем медала спечелиха българските състезатели до момента на Балканското първенство за деца до 14 години по карате в Истанбул.

Теодор Христов с доминантна победа на MAX FIGHT 65 (ВИДЕО)

Българинът с успех чрез технически нокаут

Слави Бинев бе преизбран за председател на Българската федерация по таекуондо

С пълно единодушие

Среща за включване на таекуондо в списъка на ЮНЕСКО за културно наследство се проведе в София

На събитието присъстваха Че Чун Чой, представляващ комисията към парламента на Република Корея по инициативата