Олимпийска медалистка от Иран ще се бие за България в Париж

Олимпийска медалистка от Иран ще се бие за България в Париж

Вижте коя е тя

Иранската звезда в таекуондото Кимия Ализадех ще се състезава за България.

25-годишната Ализадех, която в момента е със статут на бежанец, подписа договор с председателя на Българска федерация таекуондо Слави Бинев. Това стана по време на пресконференция в столичния хотел "Маринела".

Чисто административно процедурата по придобиване на българско гражданство от страна на Ализадех все още не е завършена, но Слави Бинев изрази увереност, че това ще може да се случи до 15 април и Ализадех ще участва на европейското първенство в Белград. Целта пред нея е да ни донесе медал от Олимпийските игри в Париж. 

Най-големият успех в кариерата на Ализадех е бронзовият медал от Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година в категория до 57 килограма. В Токио тя участва в Отбора на бежанците. Ализадех има и два медала от световни първенства- сребърен и бронзов от 2017 и 2015 година.

Мани Пакиао увери, че боксовият двубой с Флойд Мейуедър няма да бъде демонстративен

Филипинецът Мани Пакиао заяви, че е подписал договор за двубой с Флойд Мейуедър и не би се върнал на боксовия ринга срещу американеца, ако това бе демонстративен мач.

Отново поискаха с протест и ултиматум оставката на шефа на кикбокса

Клубовете заплашват с бойкот, ако Галин Димов остане начело

България ще участва на боксовия турнир “Великият път на коприната”

Викторио Илиев пръв ще излезе на ринга от сънародниците ни

Адесаня: Няма да си тръгвам и не можете да ме спрете

Бившият шампион в средна категория на UFC е в серия от четири поредни загуби

Битката между Мейуедър и Пакио ще бъде от демонстративно естество

Двамата вече се срещнаха на ринга преди 11 години

Ново напрежение, неприети отчети и оставки в Конфедерацията по кикбокс и муай тай

Напрежението в българските кикбокс и муай тай продължава да расте.