Отлично представяне направиха младежите на Европейския шампионат по Карате Шинкиокушин / Киокушин

Отлично представяне направиха младежите на Европейския шампионат по Карате Шинкиокушин / Киокушин

Резутатите за България са много добри: три златни и един сребърен медали на Кумите, както и купата за най-техничен при момчетата

Отлично представяне направиха младите български състезатели на Европейския шампионат по Карате Шинкиокушин / Киокушин който се проведе в огромната зала "Сименс арена " на литовската столица Вилнюс. В този ден се състезаваха младежите и девойките в дисципините Ката и Кумите. Резутатите за България са много добри: три златни и един сребърен медали на Кумите, както и купата за най-техничен при момчетата.
 
В леката категория до 55 кг при девойките двете български представителки Виолета Литовска и Александра Цветкова бяха безупречни по пътя към финала. Побеждавайки всичките си съпернички те се изправиха в един български финал в който Виолета показа явно превъзходство и спечели европейската титла, а Александра остана нейна подгласничка.
 
При младежите в леката категория до 55 кг. Богомил Тихолов премаза всичките си съпернигци с тежки нокаути и дублира европейската си титла от миналата година. Като допълнение към славата Богомил взе и купата за най-техничен състезател на състезанието. В по-горната категория до 60 кг Стефан Лотаров донесе третия златен медал за България. Единственото затруднение за Стефан бе противника му от Азербайджан с когото игра продължение във финалната среща.
 
Останалите български състезатели отпаднаха в квалификациите.
Състезанието беше много силно, в него взеха участие над 200 младежи и девойки от 25 държави, като всички бяха много-добре подготвени. В някои категории се играха по шест срещи до титлата. С оглед на това представянето на българския младежки отбор може да се определи като отлично.
 
На снимката: от ляво на дясно Сенсей Христо Терзиев – старши треньор на младежкия национален отбор, Александра Цветкова, Виолета Литовска, Шихан Георги Попов – Бранч шеф на WKO за България, Георги Лотаров, Богомил Тихолов и Сенсей Тихомир Тотев – треньор на младежкия национален отбор.
Дадоха добра оценка за боксьорите на Европейското първенство за ученици

Треньорите на националния отбор на България по бокс за юноши Михаил Таков и Петър Лесов изразиха задоволството си от представянето на талантите на Европейското първенство за ученици в Будва.

Рами Киуан: Годината беше страхотна за мен

Българският боксьор Рами Киуан е доволен от представянето си през сезон 2025, след като през септември стана вицешампион в категория до 75 килограма на Световното първенство в Ливърпул, а към това той добави и две сребърни отличия от състезания за Световната купа.

Франк Уорън: Кубрат Пулев е длъжен да защитава титлата си срещу Итаума

Един от най-влиятелните фигури в световния бокс - Франк Уорън, заяви, че Кубрат Пулев е длъжен да защитава своята титла срещу неговия клиент и считан за бъдеща звезда Моузес Итаума.

Мани Пакиао стана шеф в изключена от МОК асоциация

Международната боксова асоциация (ИБА) дълго време администрираше само аматьорския бокс

Християн Георгиев завърши пети на Световното първенство по таекуондо

Георгиев показа висока концентрация и тактическа зрялост

Наш джудист с бронз на Европейска купа

Преслав Николов спечели бронзов медал на Европейската купа по джудо за кадети в Кранска гора (Словения).

Пресиян Генов е европейски шампион по бокс за ученици в Будва

България има своя нов европейски шампион по бокс. Пресиян Генов тръгна по стъпките на големите имена в българската боксова история, покорявайки върха на Стария континент при най-тежките (+90 кг).

Нурмагомедов отново гледа към пояса в UFC

Руснакът преодоля изпитанието Марио Баутиста на UFC 321

Мурзаканов откри основната карта с тежък нокаут

Руснакът “изгаси лампите” на Александър Ракич на UFC 321