Отново златни медали за българските таекуондисти

Отново златни медали за българските таекуондисти

Представителите на България грабнаха над 80 медала в различните категории

Този уикенд в Стара Загора се проведе второто издание на междунарония турнир по таекуондо за деца и кадети "Августа оупън". Участие взеха над 400 състезатели от България, Сърбия и Гърция. Специални гости на надпреварата бяха  Димитър Михайлов зам. председател на БФТ,Людмил Стоименов- мениджър на Парк Мол и Николай Диков- председател на комисията по спорт и младежки дейности в община Стара Загора който откри турнира.



Представителите на България грабнаха над 80 медала в различните категории, 26 от които златни,  като в отборното класиране не позволихме на на чужди таекуондисти да се наредят в прозовата тройка. При децата отборен победител станаха младите таекуондисти от клуб "Кондор 2000", следвани от Турбо(София) и Августа (Стара Загора). При кадетите силната школа на Гладиатор от Дупница се нареди на първо място, следвани от Екстрийм (Казанлък), и Сунг Ри(Ботевград).



В крайното отборно класиране комплексен победител е отборът на Кондор 2000(София), втори останаха представителите на  Августа( Стара Загора), а трети Инвикта(Горна Оряховица).



В същото време български успехи имаше и в Европа. Таекуондистите от клуб "Херея" взеха участие на силния международен турнир "Белгия Оупън", който е част от веригата G1. Румина Кирчева в кат. до 46кг. при девойките преодоля представителка на Норвегия след победа с 18:16. Във втората среща Кирчева разгроми състезателка на Белгия с 20:0. Тя взе бронзов медал, след като отстъпи на европейската шампионка  Анке Геверс от Белгия. При кадетите Дарин Кирилов игра повече от успешно срещу представител на Украйна, но в крайна сметка отстъпи с 10:9.



Припомняме ви, че София ще бъде домакин на Европейското първенство по таекуондо, което ще се проведе от 6-9 април в столичната зала София.
 

Кобрата със сериозно теглово предимство пред Мурат Гасиев преди мача между двамата (ВИДЕО)

Те преминаха през официалния кантар

Награждават сумист №1 на България

Церемонията е на 15 декември

Пулев: Гасиев е голям шампион, но ще покажа, че аз съм по-добрият

44-годишният българин излиза в петък на ринга в Дубай

Кобрата: По-добър съм от Гасиев и ще го покажа

"Чувствам, че съм най-добрият, чувствам се страхотно", каза боксьорът

Пулев: Ще победя трудно, но убедително

Кубрат Пулев ще се бие с руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай. Битката е за регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали