Поптолева и Севда Асенова са четвъртфиналистки на Световното по бокс

Поптолева и Севда Асенова са четвъртфиналистки на Световното по бокс

Общо 4 наши представителки са в топ 8 на Мондиала

Венелина Поптолева се класира за четвъртфиналите в категория до 52 килограма на Световното първенство по бокс за жени, което се провежда в Ниш, Сърбия.

Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков тя наложи волята си над мексиканката Ясмин Хуарес Патиньо.

В много оспорвана среща Поптолева се поздрави с успех с 5:2 съдийски гласа. Тя спечели с неединодушно решение и продължава борбата за медалите.

Утре Поптолева ще се изправи срещу сръбкинята Драгана Йованович и при успех ще се класира за полуфинал и ще си осигури минимум бронзово отличие.

Друга българка - Севда Асенова, също се класира за четвъртфиналите. В първия си мач на турнира в най-леката категория - тази до 48 килограма, българката победи с пълно съдийско единодушие туркинята Нурселин Ялгетекин (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 30:27).

40-годишната Асенова изигра отлични два първи рунда, в които убеди съдиите, че е по-добрата боксьорка и взе солидна преднина в техните карти. В последната част на двубоя Ялгетекин се хвърли в атака и получи предимство от 3:2 гласа, но това не повлия на крайното решение.

На четвъртфиналите Асенова, която има бронз от световното първенство през 2022 година в Истанбул, ще срещне Рьон Хонг Кон от КНДР, която отказа в третия рунд на мача си румънката Рамона Михаела Маня.

Място сред най-добрите 8 вече намериха още 2 наши състезателки на Световното по бокс, а именно Златислава Чуканова в категория до 50 килограма и Светлана Каменова в категория до 60 килограма.

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Европейската открита купа по джудо в зала "Арена 8888"

Стартираха първите схватки

Джошуа проговори след кошмарния инцидент в Нигерия

Антъни Джошуа наруши седмици на публично мълчание и за първи път се появи на видео откакто автомобилна катастрофа отне живота на двама от най-близките приятели на бившия световен шампион в тежка категория

412 джудисти от 40 държави идват на Европейска купа в София

412 джудисти от 40 държави идват на Европейската купа по джудо "Освобождение". 

Фюри: Мач с Уордли е добра опция

Двубоят е с Джошуа продължава да виси

Шефка на клуб в кикбокса: Президентът на федерацията Галин Димов злоупотребява с публични средства и  лишава децата от спорт

Галин Димов, от позицията си на президент на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, прекрати провеждането на две значими международни събития в България -  традиционна Европейска купа по кикбокс и Световно първенство за деца и юноши, алармира председателят на СК Стар Тийм Деница Миленкова.