Посрещаме боеве от най-актуалните серии на Международната боксова асоциация

Посрещаме боеве от най-актуалните серии на Международната боксова асоциация

Четири мача, в които има и българско участие, ще се проведат на 6 юни в зала „София” от 20:30 часа

Българската федерация по бокс ще бъде домакин на първите два кръга от втория цикъл на най-актуалните серии на Международната боксова асоциация - AIBA Pro boxing.

4 мача от категориите до 52 и 81 кг, в които има и българско участие, ще се проведат на 6 юни в зала „София” от 20:30 ч. В тази вечер Александър Александров ще боксира срещу французина Редуан Аслум при 52-килограмовите, а Спас Генов излиза срещу Джозеф Кенеди Сейн Пиер от Мавриций в кат. до 81 кг.

И ако съперникът на Памперса не е толкова познат, то тъмнокожият боксьор от Мавриций е добре известен на българската публика. Той игра в първия финал в категорията в София на 30 януари, като загуби от иранеца Ехсан Рузбахани. Сейн Пиер и Генов не са срещали досега. В новия цикъл Рузбахани няма да играе, а новак в групата е Абделхафид Беншабла от Алжир.

Своя дебют в APB сериите ще направи и Тервел Пулев в кат. до 91 кг, който ще боксира в Милано на 5 юни срещу Ямил Пералта от Аржентина. Борис Георгиев пък продължава участието си при 64-килограмовите, като на 30 май играе срещу стария си познайник Вячеслав Кислицин (Укр).

Вторият кръг от профисериите ще се проведе в средата на юли, а победителите от двата ще спечелят квоти за олимпийските игри в Рио де Жайнеро 2016 г. Ако бие на 6 юни, Спас Генов директно ще боксира за виза срещу победителя от мача между Матийо Бодерлик (Фр) и Джоузеф Уард (Ирл). Останалите ни състезатели са във втората четворка на своите групи и ще преследват квотите в допълнителния турнир, който отново ще се проведе у нас.

„Нямаше как да получим правото да организираме тези състезания без активното съдействие на министъра на младежта и спорта Красен Кралев. Изключително важна беше подкрепата, която той засвидетелства пред Международната боксова асоциация, за което му благодаря. Чрез домакинството на първите два кръга на AIBA Pro boxing получаваме уникалния шанс нашите състезатели Спас Генов и Александър Александров да се борят за олимпийски квоти пред родна публика. Президентът на Международната боксова асоциация Чинг Куо Ву пък изрази желание лично да дойде в България, за да се запознае с министър Кралев“, заяви президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински.

С подкрепата на Министерството на младежта и спорта БФБ ще организира догодина и една от трите световни олимпийски квалификации за профибоксьори, на която ще се раздадат 26 квоти за игрите в Рио.

Рами Киуан загуби финала, но донесе сребро на България

Рами Киуан не успя да спечели първа световна титла за българския бокс от 2009 г. насам, когато със златото триумфира Детелин Далаклиев.

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на Световното първенство по борба, Хубулов отпадна

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на световното първенство в Загреб (Хърватия), след като отстранилият го молдовски борец Толга Очир стигна стигна до мача за титлата.

Над 400 бойци в общата тренировка на SENSHI. 

Над 400 бойци взеха участие в общата открита тренировка, част от тренировъчния лагер на SENSHI. 

Българска федерация по ММА проведе двудневен курс за рефери и съдии

Българска федерация по ММА е повече от федерация - тя е мисия за всички наши членове, каза Станислав Недков

Две победи и после загуби за борците ни на Световното

Михаил Георгиев и Ален Хубулов спечелиха по една победа на Световното първенство по борба в Загреб, но допуснаха поражения и ще се надяват на репешажи за отличия в първите категории на свободния стил. Полуфиналите в категориите с български борци са тази вечер от 20 часа. 

Последният ни световен шампион по бокс със съвети към финалиста Рами Киуан

Детелин Далаклиев даде ценен съвет на Рами Киуан (75 кг) преди финала от световното първенство по бокс в Ливърпул. Плевенчанинът е последният българин с титла от подобен форум. Той триумфира със златото на световното първенство в Милано през 2009 г.

Рами Киуан ще се боксира за световната титла

Българинът на финал в категория до 75 кг на първенството в Ливърпул след победа над англичанин

Радослав Росенов остана с бронз от Световното по бокс

След загуба в полуфинала

Рами Киуан: Полуфиналът не ме задоволява

Това е игра, в която вярвам, че съм по-добър от него, обяви родният боксьор