Поветкин остава претендент номер едно за световната титла по бокс

Поветкин остава претендент номер едно за световната титла по бокс

Ръководството на Международната боксова федерация (IBF) излезе с решение за ситуацията с отложения двубой за световната титла между украинецът Виталий Кличко и руснакът Александър Поветкин. Въпреки отказа на Поветкин да излезе на ринга срещу Кличко поради контузия, претендентското място на руснака ще бъде съхранено. Ръководителите на IBF постановиха, че Поветкин разполага в срок до 13 септември 2009 г. да се изправи срещу действащия световен шампион, съобщи Федерацията по професионален бокс на Русия

Ръководството на Международната боксова федерация (IBF) излезе с решение за ситуацията с отложения двубой за световната титла между украинецът Виталий Кличко и руснакът Александър Поветкин.  Въпреки отказа на Поветкин да излезе на ринга срещу Кличко поради контузия, претендентското място на руснака ще бъде съхранено. Ръководителите на IBF постановиха, че Поветкин разполага в срок до 13 септември 2009 г. да се изправи срещу действащия световен шампион, съобщи Федерацията по професионален бокс на Русия.

„Изключително признателни сме към президента на IBF Мериан Мухамед, която съумя да се ориентира в ситуацията и взе най-доброто решение, което няма да ощети нашите и интересите на шампиона”, съобщи мениджърът на Поветкин Владимир Хрюнов. „Александър сега преминава през лечебен курс в Центъра за възстановителна медицина и рехабилитация – Росздрав, като съвсем скоро ще пристъпи към пълноценна подготовка”.

Срещата между Кличко и Поветкин трябваше да се състои на 13 декември тази година, но руският боксьор контузи глезена си по време на тренировка. Последвалите медицински изследвания посочиха, че той няма да бъде способен да се бие в определената за мача дата.    
Удар по Кобрата! Пропадна защита на титлата му

Кубрат Пулев няма да излезе в защита на редовната световна титла на WBA срещу Майкъл Хънтър.

Хамзат Чимаев не се “претоварва” преди UFC 319

Чеченецът излиза в битка за пояса в средна категория

Скандалите преследват Франсис Нгану и в PFL

Бъдещето на камерунеца в организацията е под въпрос

Министър Пешев награди медалистите от Европейското първенство по сумо

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди с почетни плакети медалистите от Европейското първенство по сумо, което се проведе в град Будапеща, Унгария.

Стефан Стефанов ще играе за бронза на световното първенство по борба за юноши до 17 години

Стефан Стефанов ще играе в събота за бронзовия медал на световното първенство по борба за юноши и девойки до 17 години, което се провежда в Атина.

Оперираха Митко Илиев след инцидента с Георги Валентинов

Митко Илиев с успешна хирургична интервенция на откъснатата част на лявото ухо

Владимир "BUL BULL" Георгиев след триумфа: Чакайте още такива моменти и още преодолени върхове

„Много се радвам, че спечелих тази титла от такъв голям боксьор! Тя ми бе мечта!“

Фюри: Само аз мога да бия Усик

Британският боксьор Тайсън Фюри отправи предизвикателство към абсолютния световен шампион в тежка категория Олександър Усик

Усик: Мотивацията е надценена, дисциплината е ключът към успеха

Украинецът стана за втори път в кариерата си абсолютен световен шампион по бокс