Пулев: Мачът за световната титла минава през победа над Чисора

Пулев: Мачът за световната титла минава през победа над Чисора

Боксьорът се надява на мач в България

„Трябва да остана максимално концентриран и да победя в този мач, защото това е изключително важно. Мачът за световната титла минава през този мач“. Това заяви в интервю за БГНЕС Кубрат Пулев, който на 9 юли ще се изправи срещу Дерек Чисора в лондонската зала О2.

Кобрата победи британеца в Хамбург преди шест години, а сега двамата отново се изправят един срещу друг в реванш, който може да донесе на българския боксьор нов шанс да се бие за световната титла. „Чувствам се супер, перфектно, в добра форма. Когато съм в добра форма, не ме притеснява никой и нищо. Важното е да съм подготвен както трябва. Мина един месец от предния мач, за самия мач с Джери Форест се готвих 2-3 месеца и сега сляхме подготовката за този мач, стана към 3-4 месеца подготовка, така че смятам, че съм добре подготвен, на ниво. Дерек Чисора е много сериозен противник, но ние вече сме играли подобен мач, аз не се осланям на близкото минало и тренирам все едно е нов противник“, сподели Пулев преди заминаването си за Лондон.

Според промоутъра на Чисора Еди Хърн предстоящият мач ще бъде по-равностоен от предишния им и двамата боксьори ще рискуват повече. „Може и така да се погледне, но каквото и да каже той, той не е в нашите глави, нещата ще се решат на ринга. Смятам, че мачът трябва да се развие по същия начин горе-долу. Естествено, всичко е различно, и аз и той сме различни. Който повече се е усъвършенствал, повече се е подобрил, той ще е по-добър. Той си остава винаги опасен противник, защото е такъв тип противник, който е агресивен, пресира противника и не е комфортен, но ще го превърнем да стане комфортен“, коментира Кобрата, който се готви усилено в София в последните седмици.

Според Хърн, ако Чисора запише четвърта поредна загуба, той ще трябва да спре с бокса, но същото се отнася и за Пулев при поражение на 9 юли. „Да му мисли Дерек Чисора. Аз смятам, че е въпрос на подготовка, на технически умения, на талант, на качества. За да победи човек, трябва да има качествата да победи. Едно е да искаш, друго е да можеш. Затова аз се подготвям супер старателно и концентрирано, целенасочено. Имаме спаринг-партньори, украинци и българи, става супер лагер, чувствам се перфектно“.

Кобрата коментира и факта, че ще се бие срещу британец на британска земя. „Не е много приятно, но това е ситуацията, не ме притеснява много, да се надяваме съдиите да бъдат обективни и всичко да бъде в рамките на спорта, да не преминава други рамки. Трябва да останем със спортен дух, хубав и приятелски двубой, след това да няма сърдити, всичко да бъде както трябва да бъде. В Англия има много българи, които най-вероятно ще дойдат, както навсякъде по света идват на мачовете“, каза Пулев относно подкрепата, която очаква да получи в зала О2.

Пулев сподели и че се надява да може да направи още един мач на българска земя, макар че подобна организация е трудна. „Трудно осъществимо е едно такова събитие в България, защото е свързано с много средства. Аз се раздавам максимално, въпреки че по някои медии, че съм лапнал еди-какви си милиони, това не отговаря на истината, даже напротив, дадох от себе си. Толкова съм закоравял и претръпнал психически, че дори не е необходимо да се оправдавам и да обясняваме на хората. Ако някой ден напиша книга, ще опишем вътре всичко, както е. Надявам се някой ден хората да разберат и да оценят всичко това, което права и съм направил. Ако има възможност наистина бих се радвал да направим още един мач в "Арена Армеец" или във Варна, в България изобщо. Защото се пълни залата, хората имат интерес към бокса, радват се, все пак боксът е едно голямо шоу и на човек му остава в съзнанието и чувствата“, завърши боксьорът в тежка категория.

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.

Ясен е следващият съперник на Кубрат Пулев

Легендарният Дон Кинг е спечелил търга за организиране на галавечерта

Битката на Кобрата с Хънтър е под въпрос

Все още не е ясно дали Кубрат Пулев ще защитава регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) срещу Майкъл Хънтър

Четири медала за България в първия ден на Балканиадата по джудо

Титла, сребро и два бронзови медала спечелиха българските състезатели в първия ден на Балканиадата по джудо за кадети до 18 години в Бихач (Босна и Херцеговина).

Сериозен успех за джудото ни

Голям успех постигна родното джудо!

Наша олимпийска медалистка слезе от тепиха

Евелина Николова има 10 медала от големи първенства

Клубове скочиха срещу председателя на Конфедерацията по кикбокс и муай тай

Едни от най-успешните клубове по кикбокс у нас - СК "СТАР ТИЙМ“ и СК "МАСАРУ“ излязоха с обща позиция относно проблеми в Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

Министър Пешев награди медалистите от Европейското първенство по самбо

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди с почетни плакети медалистите от Европейското първенство по самбо в Лимасол, Кипър.

Нови 14 медала за България от "Купата на Президента"

Днес срещите в Асикс арена продължават в категория мъже и жени