Радо Росенов: Целта ми тази година е световната титла

Радо Росенов: Целта ми тази година е световната титла

"Радвам се, че трудът, който полагам, се оценява толкова високо", каза боксьорът

Основната ми цел тази година е да стана световен шампион. Това заяви Радослав Росенов в Пресклуб „България“ днес. Националът ни получи наградата за спортист №1 на месец октомври, когато спечели за трети пореден път златния медал на Европейското първенство до 23 години. Той бе посочен за най-добър спортист от 15 редакции, а в допитването са участвали общо 25 представители на медиите.

„Много благодаря за това признание. За мен е чест, че получавам тази награда, особено и след като вчера ме определиха и за Спортист на годината на Русе. Радвам се, че трудът, който полагам, се оценява толкова високо. Желанието ми е да продължа да надграждам и тази година да стана световен шампион при мъжете. Както и да спечеля четвърта титла от европейското до 23 години“, сподели Росенов.

Той и останалите боксьори от националния ни отбор ще заминат утре за Белмекен. Там те ще проведат лагер от три седмици, като част от подготовката преди традиционното издание на най-стария международен турнир в Европа – Купа „Странджа“. Той ще се състои от 24 февруари до 2 март.

„Поздравявам Радослав за наградата, но и за цялата година, която направи. Благодаря му, както на него, така и на останалите боксьори от националния ни отбор, треньорите Валентин Поптолев и Александър Александров, както и на треньорите по клубовете. Благодаря и на ръководството на федерацията и Красимир Инински, които не спират да ни подкрепят. Сега приоритет пред нас е Купа „Странджа“, след което предстоят няколко големи турнира. Календарът още не е пълен, чакаме развитие и около ситуацията с Международния олимпийски комитет. Вярваме, че боксът ще остане част от програмата за Олимпийските игри в Лос Анджелис. Тренираме и работим с тази мисъл“, каза от своя страна треньорът на мъжкия ни национален отбор Жоел Арате.

Теодор Христов взе сладък реванш и на финал на Glory

Българинът надделя над шампиона до 77 килограма Чико Кваси

Таекуондо празник в Самоков

Традиционният турнир по таекуондо за Купата на корейския посланик се проведе в модерната спортна зала „СамЕлион“ в Самоков, а надпреварата бе открита лично от Н.Пр. Донг-бе Ким, както и от председателя на БФТаекуондо Слави Бинев.

Чисора: Пулев печелеше, после беше ужасно

Ерик Чисора не скри огорчението си след нокаута, с който Мурат Гасиев победи Кубрат Пулев снощи в Дубай.

Наш талант в битка за медал от Европейското по бокс до 17 г.

Още двама наши таланти имат шанс да вземат отличия

Нокаутиралият Кобрата: Този удар беше трениран

Мурат Гасиев спечели регулярната световна титла в Дубай

Кобрата: Един удар може да реши всичко (ВИДЕО)

“До момента на удара игра като професор”, допълни брат му Тервел Пулев

Кубрат Пулев загуби титлата си от Мурат Гасиев (ВИДЕО)

Руснакът нокаутира Кобрата в шестия рунд

Лазар Тодев излиза срещу бивш UFC боец

Битката е насрочена за март догодина

Чисора: Пулев ще победи

Дерик Чисора е сигурен, че Кубрат Пулев ще победи Мурат Гасиев тази вечер в Дубай и ще защити регулярната си световна титла в тежка категория на Световната боксова асоциация