Рами Киуан си гарантира медал на Световната купа

Рами Киуан си гарантира медал на Световната купа

Родният боксьор вече е полуфиналист

 
Рами Киуан осигури четвърти медал за България от Световната купа в Полша. В категория до 75 килограма националът ни разгърна потенциала си и се забавлява на ринга във Варшава. Европейският шампион не остави никакъв шанс на представителя на домакините Михар Ярлински и ликува с 5:0 съдийски гласа.
Под наставленията на Жоел Арате и Валентин Поптолев Рами засипа с красиви комбинации съперника си. Той се класира за полуфиналите и така си гарантира минимум бронзов медал. Утре Киуан ще преследва място и на финала на Световната купа. От целта го дели друг поляк – Матеуш Урбан.
Така България ще има трима полуфиналисти в четвъртък. Освен Рами, за финал ще боксират още Златислава Чуканова (51 кг) и Викторио Илиев (65 кг). С бронз вече се поздрави Уилиам Чолов (80 кг). Поражение на четвъртфиналите днес допусна Венелина Поптолева (54 кг). Тя отстъпи с 0:5 на туркинята Нилай Чам.
412 джудисти от 40 държави идват на Европейска купа в София

412 джудисти от 40 държави идват на Европейската купа по джудо "Освобождение". 

Фюри: Мач с Уордли е добра опция

Двубоят е с Джошуа продължава да виси

Шефка на клуб в кикбокса: Президентът на федерацията Галин Димов злоупотребява с публични средства и  лишава децата от спорт

Галин Димов, от позицията си на президент на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, прекрати провеждането на две значими международни събития в България -  традиционна Европейска купа по кикбокс и Световно първенство за деца и юноши, алармира председателят на СК Стар Тийм Деница Миленкова.

Преизбраха Красимир Инински за президент на БФ Бокс

С пълно единодушие

Огромен протест срещу Българска конфедерация по КИКБОКС и МУАЙ ТАЙ

Над 400 деца, родители и треньори се събраха пред сградата на Министерството на младежта и спорта в столицата в знак на протест срещу Българска конфедерация по КИКБОКС и МУАЙ ТАЙ и търсене на отговор защо не са допуснати до участие на Европейската купа по кикбокс, която ще се проведе в края на седмицата в Атина (Гърция).

Станка Златева: Отвратително

Президентът на БФ Борба Станка Златева не скри разочарованието си от грозните сцени, които съпътстваха Държавното първенство по борба в Сливен.