С петима джудисти на ЕП за мъже и жени

С петима джудисти на ЕП за мъже и жени

Янислав Герчев има най-силен шанс за медал, смята треньорът Е. Дамянов

Борислава Дамянова в кат 48 кг /двукратна еврошампионка за девойки/, Ивелина Илиева в кат. 57 кг /двукратна европейска вицешампионка за девойки и бронзова медалистка за жени до 23 г/, Янислав Герчев в кат. 60 кг /европейски шампион за мъже до 23 г/, Мартин Иванов в кат. 73 кг /участник на Олимпийските игри в Лондон/ и Ивайло Иванов в кат. 81 кг /еврошампион до 23 г/ ще представят страната ни на Европейското първенство по джудо за мъже и жени в Монпелие, Франция, от 24-ти до 27-и този месец.
 
Янислав е с най-силен шанс за медал, сподели днес в Пресклуб “България” треньорът Емил Дамянов.  Надявам се на медал на това първенство, заяви джудистът, който миналата година на същото първенство остана 5-и в класирането. Ивайло Иванов, който в началото на годината преживя контузия на лакътя, е напълно възстановен и тренира нормално. За разлика от Янислав, той не познава добре конкурентите в своята категория.  Борислава Дамянова се чувства в отлична форма, не е прекъсвала тренировките и също очаква добър резултат, ако не медал, то класиране от четвърто до шесто място. Последното успешно състезание за нея беше Европейската купа в Гърция и тя се пребори за златния медал. Ивелина Илиева обаче имаше сериозен здравословен проблем с рамото и това се отрази на нейната подготовка.От федерацията признаха, че се притесняват от съдийството, защото при равностоен мач между съперниците, винаги решението е в полза на представителя на развитите страни като Германия, Франция, Холандия и др. Освен това, няма българин в органите и важните комисии на Европейския джудо съюз и в Международната федерация.
 

След май месец започва двегодишният цикъл на олимпийски квалификации за Рио2016. От цялото семейство на олимпийските спортове в джудото най-трудно се печелят квоти, защото календърът е много наситен и състезателите трябва да участват в максимален брой турнири и първенства, за да натрупат точки. Ако спечелим 2-3 квоти, ще смятаме, че сме си свършили добре работата, подчерта генералният секретар на федерацията Асен Коруджиев.   

Шести сме в света на бокс

На първо място е Узбекистан със 7 отличия

Два медала за България от престижния турнир German Open G2

Отборът беше воден от Фарзад Золгхадри и Давут Етминани

Откриха мъртъв бивш световен шампион по бокс

Към момента няма данни за подозрителни обстоятелства около смъртта на Рики Хатън

Инински и Александър Усик изгледаха заедно финалите в Ливърпул

Световното първенство по бокс в Ливърпул завърши за българските национали

Ивет Горанова с два медала в Будапеща

В унгарската столица се проведе международен турнир по карате

Рами Киуан загуби финала, но донесе сребро на България (ВИДЕО)

Рами Киуан не успя да спечели първа световна титла за българския бокс от 2009 г. насам, когато със златото триумфира Детелин Далаклиев.

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на Световното първенство по борба, Хубулов отпадна

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на световното първенство в Загреб (Хърватия), след като отстранилият го молдовски борец Толга Очир стигна стигна до мача за титлата.

Над 400 бойци в общата тренировка на SENSHI. 

Над 400 бойци взеха участие в общата открита тренировка, част от тренировъчния лагер на SENSHI. 

Българска федерация по ММА проведе двудневен курс за рефери и съдии

Българска федерация по ММА е повече от федерация - тя е мисия за всички наши членове, каза Станислав Недков