Шефът на бокса лъже за кражба

Шефът на бокса лъже за кражба

Измамникът Марин Димитров проси по 5000 паунда от братски федерации

Президентът на федерацията по бокс Марин Димитров бе набъркан в още една измама. Според члена на УС на Ботев Ангел Биков през август Димитров разпространил имейл до шефовете на други федерации, в който призовава да му преведат пари, тъй като е бил ограбен. Димитров обяснява, че е бил нападнат след конференция в Съсекс (Вбр) и са му взети всички документи и ценности. Той моли парите да му бъдат преведени чрез "Уестърн Юниън".

"Това е като онзи номер, който го правят в България - обаждат ти се и казват, че синът ти е блъснал някого и трябва да дадеш толкова и толкова пари. С това писмо Димитров опитва същото. Ако 20 души му преведат по 5000 паунда, сами си ги сметнете колко излизат. А тогава той въобще не беше на конференция в Англия. Но знае, че не е проблем за милионерите в другите държави да му дадат толкова пари", обясни Биков, който показа писмото.

Миналата седмица Биков обвини Димитров в кражба на 1600 лв. от сметката на Ботев, с които шефът на бокса изплатил вноска за джипа на любовницата си. По-късно стана ясно, че президентът на федерацията е успял да прибере 6000 лв. за охрана на европейското първенство за юноши в Пловдив през 2008 г. След това пък от Ботев обявиха, че през клуба Димитров е изтеглил заем от 40 000 лв. от "Новотел Пловдив", който все още не е погасен.

"Яд ме е, защото именно аз вкарах този човек в спорта. Вкарах го навсякъде, където пожела. И в УС на Ботев, и в УС на федерацията. А сега той съсипа клуба ми. От 10 месеца не сме получавали и стотинка. Клубът официално е заложен на "Новотела". А този ме уволнява, без да има право, защото аз съм на изборна длъжност", коментира изпълнителният директор на Ботев Огнян Нешев.

Биков призова министерството на физическото възпитание и спорта да спре финансирането на федерацията и да започне финансова ревизия на всички дейности в последните години.

Джудото раздаде премии след Европейското първенство

Наградите връчи президентът на федерацията Румен Стоилов

Ивайло Иванов иска в Лос Анжелис 2028

Най-добрият джудист на България - Ивайло Иванов, говори пред медиите, след като беше награден за силното си представяне на европейското първенство в Подгорица, където опитният състезател стана бронзов медалист в категорията до 90 кг.

Успешен дебют на млади таланти от СК ГО-ДО Петрич в Гърция

Над 300 състезатели във всички възрастови групи и категории взеха участие

Рами Киуан с категорична победа в Полската боксова лига

Европейският шампион по бокс в категория до 75 килограма от Белград 2024 Рами Киуан постигна нова победа в Полша

Шампион по бокс уби момиче

Младо момиче на 17 г. почина, след като беше блъснато от мотоциклет, управляван от бившия световен шампион в UFC Франсис Нгану.

8888.bg и Българската федерация по таекуондо – заедно към нови спортни върхове

Вижте подробности за новото сътрудничество

Ивайло Иванов надви световен шампион за бронз от Европейското по джудо

Това е трети медал от континентален шампионат

Стоян Добрев: Няма нищо вярно, че България се отказва от Семен Новиков и Магомед Рамазанов

“Те са българи за мен, след като имат български паспорти", каза той

Станка Златева: Почваме от нулата, насила няма да караме никого

"Голям сериал направихте, вие, журналистите. Нямам думи просто. Али Реза ряпа да яде", каза тя