Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Следващата година вероятно ще бъде последната за Антъни Джошуа като професионален боксьор.

Тази прогноза направи промоутърът Еди Хърн, който гостува в един от най-популярните британски подкасти за бойни спортове - Шоуто на Ариел Хелуани.

35-годишният Джошуа, който е двукратен световен шампион в тежка категория, не е играл от септември миналата година, когато претърпя неочаквана загуба от сънародника си Даниел Дюбоа. Според Хърн единствената цел, която остава пред Джошуа, е провеждането на мач с друг бивш световен шампион - Тайсън Фюри.

"Вероятно 2026 година ще бъде последната за Антъни Джошуа в спорта. Никога не знаеш какво си мисли един боксьор, но според мен той има още три мача пред себе си. Ако съм на негово място, бих направил един мач до края на тази година, два с Фюри през следващата и смятам, че нищо друго повече няма да ми е останало", каза Хърн.

"Може би той може да направи и още един двубой с Дюбоа, но смятам, че по-скоро ще приключи с мач с Тайсън Фюри. Възможно е той да остане на ринга и след 2026 година и дори да търси нов сблъсък с Олександър Усик, но усещането ми е, че при победа над Фюри той ще се насочи към залеза", завърши промоутърът на Антъни Джошуа.

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.

Ясен е следващият съперник на Кубрат Пулев

Легендарният Дон Кинг е спечелил търга за организиране на галавечерта

Битката на Кобрата с Хънтър е под въпрос

Все още не е ясно дали Кубрат Пулев ще защитава регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) срещу Майкъл Хънтър

Четири медала за България в първия ден на Балканиадата по джудо

Титла, сребро и два бронзови медала спечелиха българските състезатели в първия ден на Балканиадата по джудо за кадети до 18 години в Бихач (Босна и Херцеговина).

Сериозен успех за джудото ни

Голям успех постигна родното джудо!

Наша олимпийска медалистка слезе от тепиха

Евелина Николова има 10 медала от големи първенства

Клубове скочиха срещу председателя на Конфедерацията по кикбокс и муай тай

Едни от най-успешните клубове по кикбокс у нас - СК "СТАР ТИЙМ“ и СК "МАСАРУ“ излязоха с обща позиция относно проблеми в Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

Министър Пешев награди медалистите от Европейското първенство по самбо

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди с почетни плакети медалистите от Европейското първенство по самбо в Лимасол, Кипър.

Нови 14 медала за България от "Купата на Президента"

Днес срещите в Асикс арена продължават в категория мъже и жени