Сливенският СК по джудо "Еврохолд" отчете дейността си

Сливенският СК по джудо "Еврохолд" отчете дейността си

Десет медала отчете ръководството на СК "Еврохолд" от Държавното първенство по джудо за момчета и момичета, предаде кореспондентът на Novsport. com в Сливен.

Десет медала отчете ръководството на СК "Еврохолд" от Държавното първенство по джудо за момчета и момичета, предаде кореспондентът на Novsport. com в Сливен.

Със задоволство председателят на клуба Лъчезар Темелков обяви, че това е най-голямото постижение в историята на клуба. Спечелените отличията са две титли, 4 сребърни и 4 бронзови медала. Към актива се прибавят и пет пети места.
На шампионите Бетина Темелкова и Калоян Раднев предстои участие на Балканско първенство за младша възраст в Турция. Въпреки малката си възраст, те добиха право да премерят сили и в по-горната група.
Темелков поясни, че състезателите на клуба имат покана за участие на два международни турнира. Първият ешелон, състоящ се от седем състезатели-шампиони в групите си, ще се представи на 1 март в Австрия, а останалите джудисти ще се изявят същия ден, но в Ниш.
Международно участие състезателите ще направят и на 15 март, когато ще се проведе турнир в Германия от категория “А”. За по-добрата подготовка на отборите, ръководството на клуба осигурява и лагер през месец април в Хърватска.
По време на разговора стана ясно, че СК “Еврохолд” ще бъде домакин на държавното отборно първенство за момчета и момичета, което ще се проведе на 25 април. Целта на клуба е да се класира до трето място.
Тренировките се провеждат в залата на 11-то училище, поради ремонта в спортна зала “Младост”. Състезателите са 45, които са разпределение в група подрастващи, момичета и момчета, младша възраст и жени. С всички тях работи треньорът Ива Бучкова. Изключителна помощ на състезателите оказва и изпълнителният директор на клуба Георги Георгиев, бронзов олимпийски медалист от Атина 2000 и петкратен световен шампион по самбо.
“С тези лагери и състезания, ние правим обиграване на джудистите си, виждаме докъде е стигнало нивото на подготовката им. Правим съответните изводи и си набелязваме целите. Това ни помогна в зимния календар да постигнем успехите ”, подчерта още Темелков. Той допълни, че първия международен турнир, който ще организира и проведе СК “Еврохолд” ще бъде на 23 и 24 май. Ще участват отбори от 17 страни. Вече има заявки от Франция, Австрия и Белгия. Съорганизатор на проявата е бъде Община Сливен, а подготовката е започнала преди два месеца.
Уилиам Чолов на 1/4-финал в Будапеща

Утре българинът ще търси място сред медалите

Радослав Росенов донесе първи медал от Европейското в Будапеща

Българинът ще спори за място във финала

Радослав Росенов отказа унгарец насред Будапеща

Италианец чака българския боксьор на полуфиналите

Българин спечели бронз на Европейското първенство по таекуондо

Александър Джорджев спечели бронзов медал на Европейското първенство по таекуондо в олимпийските категории при мъжете, след като завърши на трето място в категория до 68 кг.

Генадий Головкин след избирането му за президент на Световния бокс: Това е само началото

Бившият шампион в средна категория с интересно изказване

Президентът на БФБокс поздрави новия президент на World Boxing

Красимир Инински се срещна с Генадий Головкин

Викторио Илиев стартира с победа в Будапеща

Българинът спечели с единодушно съдийско решение първата си среща на Европейското

Боксьорите научиха съперниците си за ЕП до 23 години

Българските национали научиха имената на първите си съперници за продължаващото от днес до 30 ноември европейско първенство до 23 години в Будапеща.

Царукян предаде Хукър и официално предизвика Топурия

Арменецът вече е безспорният номер едно претендент за пояса в лека категория