Стоян Копривленски си го върна на Сорин Калинюк

Стоян Копривленски записа победа с единодушно съдийско решение в двубоя реванш срещу Сорин Калинюк. Това се случи в родния му град Бургас в дебютното издание на GLORY в България. Снайпера надделя с 5:0 гласа след девет минути битка.

Българинът започна атаките си с мощни лоу кикове. След първата минута на двубоя той се отпусна да търси и кикове в трупа и главата на Калинюк. Копривленски вдигна оборотите под възгласите "Българи, юнаци!" в Арена Бургас. 29-годишният кикбоксьор затвърди рунда в негова полза с мощни крошета в главата на съперника в последните секунди.

В началото на втората част Копривленски отбеляза нокдаун с мощен хай кик. Румнецът се изправи преди края на отброяването и запази самообладание, но не успяваше да намери целта в следващите минути от втория рунд. Снайпера се прицели в краката на опонента и пласира над десет лоу кика до края на втората част.

В третата част Копривленски знаеше, че води в резултата и игра по-консервативно. Състезателят на Mike`s Gym контролираше дистанцията на ринга. В моментите, в които Калинюк се приближаваше твърде близо до него, родняит боец използваше умело клинча. За да избегне атаките на Калинюк, Стоян умело се придвижваше и контрираше със сайд степове.

Българин със златен медал от Европейско по BJJ

Антони Тодоров надви Ким Ронвал

Фюри взе €150 млн. и заяви: Аз спечелих този мач!

"Страната му е във война - хората са на нейна страна"

Откараха Усик в болница, насрочиха реванша

„Това е за страната ми“, заяви украинецът след успеха над Фюри

За историята: Усик e абсолютен световен шампион (ВИДЕО)

Украинецът нанесе първа загуба на Тайсън Фюри

Джошуа и Роналдо ще гледат заедно мача между Фюри и Усик

Двамата ще се насладят на историческия мач на живо

България с европейска титла по борба

Стефан Стефанов стана европейски шампион за момчета

Валерия Станчевва ще спори за титлата при 46-килограмовите

Тръпката е на боксовия ринг в битката за абсолютен световен шампион в тежка категория!