Световният бокс тъжи: Почина "кошмара" на Мохамед Али

Световният бокс тъжи: Почина "кошмара" на Мохамед Али

Леон Спинкс си отиде след дълга борба с рака

Легендарният световен шампион по бокс Леон Спинкс почина на 67-годишна възраст, след като в продължение на пет години води борба с рак на простатата. Спинкс влиза в историята, след като на 15 февруари 1978 г. побеждава Мохамед Али и става безспорен световен шампион в свръхтежката категория на професионалния бокс.

Успехът му в 15-рундовия мач след съдийско решение е една от най-големите изненади в историята на спорта. Побеждавайки Мохамед Али, Спинкс става единственият боксьор, взимал шампионските пояси на най-великият в боец в историята. Седем месеца по-късно Али взима реванш.

Победата над Мохамед Али може да е най-запомнящият се момент в кариерата на Леон Спинкс, но не е единственият голям успех за американския боксьор. През 1976 г. той става шампион в категория до 81 кг на олимпийските игри в Монреал. През 2017 г. е приет в Залата на боксовата слава.

Леон не е единственият успешен боксьор в семейството си. Неговият по-голям брат Майкъл също става олимпийски шампион в Монреал, а след това печели световните титли в две категории при професионалистите. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.