Тервел Пулев излиза срещу световен шампион в Берлин

Тервел Пулев излиза срещу световен шампион в Берлин

Руснакът има 18-годишен опит на професионалния ринг

 Изключително опасен съперник се изправя на пътя на Тервел Пулев на международната боксова гала вечер в Берлин на 11 ноември.


Срещу бронзовия медалист в полутежка категория от Олимпийските игри в Лондон 2012 излиза бившият междинен шампион на Световната боксова асоциация (WBA) Валери Брудов, стана ясно от информация в официалната страница на Пулев във “Фейсбук”.

 
Руснакът има 18-годишен опит на професионалния ринг. Срещу името му стоят 44 победи, 30 от тях с нокаут. Той печели безапелационно първите си 30 срещи при професионалистите, а до момента е допуснал само 13 загуби (8 с нокаут). 
 
Първият опит на Брудов да стане шампион на планетата завършва с неуспех. На 27 януари 2006 г. в Атлантик Сити (САЩ) губи с единодушно съдийско решение от Върджил Хил. 
 
Вторият му опит да атакува върха в WBA обаче е сполучлив. На 2 декември 2006 г. в зала "Берси" в Париж побеждава с технически нокаут друго голямо име в полутежка категория - Луис Пинеда (Панама). До момента в кариерата си Валери Брудов е бил общо седем пъти официален претендент за световната титла.
 
 
За Тервел Пулев предстоящата битка в Берлин ще бъде пета в професионалната му кариера. Първите му четири мача той приключи с убедителни победи в своя полза, всичките с нокаут.
 
Всички желаещи да присъстват на гала вечерта в Берлин могат да закупят билети на място с цена 20€. 
 
 
Werner Seelenbinder-Sportpak Oderstrase 182 12051 Berlin Kostenlose Parkplatze. 
 
Също билети могат да бъдат заявени и на телефон +49 172 3123221.
Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн