Треньорът на Кобрата: Пулев ще може да участва в мач за титла след две години

Треньорът на Кобрата: Пулев ще може да участва в мач за титла след две години

"Проблемът беше това ляво кроше в средата на първия рунд. От там той не можа да се възстанови бързо"

Кубрат Пулев ще може да участва в мач за титла след две години. Това мнение изрази треньорът на българина Ото Рамин. 

 

"Кубрат първо трябва отново да си върне позициите, за да може да се боксира за световната титла, да стане официален претендент. По мое мнение той отново трябва да се пребори за европейския пояс и след това постепенно да върви нагоре по стълбицата. Това ще рече още поне 3 или 4 мача на професионалния ринг, което ще отнеме около 2 години", каза Рамин в ефира на ТВ7.

 

На въпроса дали двамата ще продължат работата си заедно, треньорът отговори следното: "Това трябва да се реши скоро. Може би през януари или в края на декември. Трябва да попитате и самия Кубрат, защото неговият договор със Зауерланд Ивент изтича в края на годината. Така че от него зависи дали ще поиска да продължим съвместната си работа, със Зауерланд или без", добави Рамин. 

 

Треньорът отбеляза тежкото ляво кроше на Кличко, което за пръв път прати Пулев в нокдаун в средата на първия рунд за решителния момент в срещата. "Проблемът беше това ляво кроше в средата на първия рунд. От там той не можа да се възстанови бързо, наруши му се балансът, възможностите за реакция. За мен този много тежък първи удар реши целия мач. Това кроше го извади от равновесие, наруши му усещането за правилни движения на ринга. Това, че той се задържа до петия рунд, може да се отдаде само на страхотния боен дух на Кубрат. Но за съжаление той не можа да покаже своята игра, да развие стила си на ринга. Това, за което ме боли най-много е, че хората не можаха да видят реалната му форма", продължи той. 

 

"Напрегнат не бих казал. По-скоро беше малко пренавит, да респектира Кличко от самото начало на двубоя. Или искаше много бързо да влезе в срещата. И може би по тази причина малко пренебрегна собствената си защита. Факт е, че нанесе добри удари. Но за съжаление в професионалния бокс, особено в тежка категория е така – един удар може да реши мача", каза още Рамин. 

 

Логичният въпрос към Рамин в тази връзка беше такива ли бяха неговите лични указания. "Разбира се, че трябваше да търси контакт, но не така рисковано. И както казах, след няколкото успешни негови удари може би загуби малко бдителност, така получи това ляво кроше, без подготовка, без нужната дистанция. Така Пулев загуби концентрация и мачът придоби друга посока. За умен боксьор като Кличко бе ясно, че Кубрат вече не може да е толкова опасен за него. Използваше умно ситуациите си, вкарваше по-чисти удари и така стигна до крайния успех", завърши треньорът.

Отлично: Рами Киуан е финалист на Световната купа по бокс

На ринга в Астана европейският шампион се класира по категоричен начин за финала

Осем българи ще участват на Европейската купа по джудо за юноши и девойки в Прага

Осем български джудисти ще участват на Европейската купа за юноши и девойки в Прага, Чехия. Схватките ще се проведат през уикенда. 

Рами Киуан и Йордан Морехон на четвъртфиналите на Световната купа

Хавиер Ибаниес със загуба от бразилец

Впечатляваща победа за Викторио Илиев на Световната купа

Родният боксьор продължава на 1/8-финалите

Христо Димитров се класира седми на Европейското по джудо

Турнирът се проведе в Скопие

БРУТАЛНО: Топурия нокаутира Оливейра и е двоен шампион! (ВИДЕО)

Грузинецът просто не може да бъде спрян и това се доказа отново

КАКВО БЕШЕ ТОВА!? Ван шокира Ройвал в изключителна битка

Двамата счупиха купища рекорди в категория муха с боя си

Биляна Дудова и Ванеса Георгиева със сребро на „Яшар Догу“

Мъжете са водени от Михаил Ганев и Йордан Денев

България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли