Три медала за България в първия ден на световното първенство по самбо

Три медала за България в първия ден на световното първенство по самбо

България спечели три медала в първия ден на световното във Вилнюс

Три медала спечелиха българските състезатели в първия ден на световното първенство по спортно и бойно самбо във Вилнюс (Литва).

В категория до 57 кг бойно самбо Марко Косев се класира за финала и си осигури най-малко сребърен медал. В спор за титлата по-късно днес той излиза срещу шампиона на Русия Улви Ширинли.

В спортното самбо при 60-килограмовите Ивелина Илиева не успя да защити световната си титла. Действащата европейска шампионка остана трета и заслужи бронзов медал.

Бронзово отличие спечели и Мартин Иванов в категория до 68 кг спортно самбо.

България с още една европейска титла в джудото (ВИДЕО)

Цветомир Вълков стана европейски шампион в категория над 90 килограма на Европейското първенство по джудо за кадети в Гран Канария (Испания).

Българин с титла от Европейско по джудо

Имаме и балкански първенец

Тайсън Фюри излиза на ринга срещу поляк на 24-и юли

Той ще се изправи срещу Мариуш Вах

Усик оваканти поясите в тежка категория

Украинската боксова звезда Олександър Усик обяви, че освобождава трите световни пояса, които притежава в момента

Владимир Кличко идва в София

Както президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински вече анонсира в интервюто му миналата седмица, в България ще пристигне една от емблемите на боксовото семейство в световен мащаб – Владимир Кличко, съобщиха от БФБокс.

Треньорът на боркините с позиция след смъртта на Жанет Немет

Старши треньорът на националния отбор на България по борба за жени Симеон Щерев излезе с позиция след трагичната кончина на състезателката Жанет Немет.