Започна европейското първенство по таекуон-до

Започна европейското първенство по таекуон-до

В словенския град Блед днес преди обяд официално беше сложен старта на европейскто първенство по таекуон-до ITF 2013 - 28-мо за мъже и жени, 19-то за юноши и девойкии, 5-то за ветерани и 3-то за деца

В словенския град Блед днес преди обяд официално беше сложен старта на европейскто първенство по таекуон-до ITF 2013 - 28-мо за мъже и жени, 19-то за юноши и девойкии, 5-то за ветерани и 3-то за деца. Българските национали са общо 66 във всичките тези направления под ръководството на старши треньора - гранд майстор Ким Унг Чол IX дан.

В тазгодишния шампионат на стария континент участват над 800 таекундисти от 30 страни. Днес в следобедните часове започват срещите в дисциплината форма, в която миналата година българите грабнаха 8 медала - 4 от които златни. Очакванията са европейските шампиони Албена Малчева (форма до IV дан) и Тодор Козладеров (форма до IV дан) да защитят титлите си на най-добрите в дисциплината при мъжете и жените.

Български победи на Европейското по бокс до 19 години

Владимир Давидов и Джан Фикрет осигуриха две зрелищни победи за България на Европейското първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години в Лозница, Сърбия.

Махачев коментира ритуалите преди битка на Топурия

Руснакът е бил изненадан от поражението на испанеца срещу Джъстин Гейджи

Двама от ЦСКА се включват в националния тим по борба

Радостин Василев и Алан Дзабиев са първите от 13 поканени състезатели на СК Борба ЦСКА, които се включват в тренировъчния процес на националния отбор в класически стил, съобщава Българска федерация по борба.

Борбата отстрани състезател, уличен в употреба на допинг

Българска федерация по борба е отстранила от националния отбор в класически стил състезател, уличен в употребата на допинг, съобщават от организацията.

Назначиха нов треньор на класиците

Двукратният световен и европейски шампион Андрей Димитров е избран за старши треньор на националния отбор по борба в класическия стил, съобщават от БФБорба.

Федерацията по борба отговори на Армен Назарян

Българската федерация по борба излезе с отговор на изявлението на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян от по-рано днес по отношение на лиценза на синовете му Едмонд и Гриша за участие в международни турнири.