Селтик шокира Рейнджърс в края и спечели своята 42-ра Купа на Шотландия (ВИДЕО)

"Детелините" се наложиха над противника си с 1:0

Селтик спечели своята 42-ра Купа на Шотландия, след като се наложи над Рейнджърс с 1:0 в поредно издание на Дербито на Старата фирма. Единственото попадение във финала на „Хемпдън Парк“ бе дело на Адам Ида, който прати феновете на Селтик в екстаз в 90-ата минута.

След загубения финал Глазгоу Рейнджърс става рекордьор в това отношение в исторически план, като това поражение е 19-то във финални мачове за тима.

Двубоят започна с натиск от страна на Рейнджърс. В 7-ата минута Тод Кантуел навлезе в наказателното поле на Селтик и шутира мощно, но бранител на „келтите“ застана на пътя на топката и изби.

До края на първото полувреме двата отбора заложиха на предпазливата игра, като логично не стигна до чисто положения пред Джо Харт и Джак Бътланд.

На старта на второто полувреме Рейнджърс продължи да бъде по-активен. В 59-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле Абдала Сима засече с глава и прати топката в мрежата зад Джо Харт. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен заради нарушение.

В 88-ата минута Рейнджърс пропиля златна възможност да реши всичко в двубоя. Скот Райт получи топката по земя на чиста позиция, но преди да отправи удар от близка дистанция, бранител на Селтик изчисти топката току пред футболисти на Рейнджърс.

Селтик успя да шокира своя опонент в 90-ата минута, след като разгърна по перфектен начин своята контраатака. Пауло Бернардо напредна през средата и стреля от далечна дистанция, но Джак Бътланд отрази. Последва добавка от страна на Адам Ида, който не остави шансове на англичанина да отрази и донесе Купата на Шотландия на своя тим.