15-годишен талант от „Цар Симеон” спечели колокритериума в Сливен за втора поредна година

15-годишен талант от „Цар Симеон” спечели колокритериума в Сливен за втора поредна година

Миналата година Генов стана отново първи на същия критериум в Сливен

Младата надежда на пловдивския колоездачен клуб  „Цар Симеон 1898” Николай Генов спечели за втора поредна година колокритериума за купа „Сливен”. 15-годишният бегач от Пловдив бе най-бърз при юношите младша в 8-те обиколки по атрактивното 20-километрово трасе, подредено в града под Сините камъни.

Ники се представи най-добре от всички свои връстници, приложи отлична тактика на бягане и напълно заслужено грабна шампионската титла и престижната купа. Втори остана Валентин Стайков от тима на домакините от КК „Сините камъни”, а трети – Тодор Михранов от КК „Бургас”.

Миналата година Генов стана отново първи на същия критериум в Сливен, но в по-долната възрастова група - при момчетата.

Колокритериумът в Сливен бе със спринт на всяка четна обиколка и носеше на състезателите по реда на класирането им съответно 5 т., 3т., 2т., и 1т., а на всяка нечетна обиколка - по 1 точка.

В същата възрастова група в изкачването на връх "Българка" за купата на най-добър катерач, друг млад колоездач на  „Цар Симеон 1898” – Георги Кехайов извоюва вицешампионската титла. 16-годишният пловдивски талант бе изпрeвaрен по планинския маршрут около с. Гавраилово единствено от национала Валери Иванов от КК „Бургас”. Третото и четвъртото място с равен брой показатели разделиха „царистът” Николай Генов и казанлъкчанинът Иван Кръстев. 

За юношите младша възраст изкачването бе по 8-километров баир, а за по-големите възрастови групи – на 13 км.
В колоездачния критериум за в 6-тото издание на купа „Милко Димов-Илия Кръстев”, също в Сливен, Нако Георгиев от „Цар Симеон 1898” се класира пък трети при юношите старша възраст.

По 41-километровото трасе пловдивчанинът бе изпреварен само от национала Минко Донковски от КК „Хемус”-Троян и варненеца Цветан Стаменов.

Надпреварата в Сливен се проведе при отлична организация и бе пореден старт от богатия календар на Българския колоездачен съюз. В  нея участваха над 150 състезатели от всички клубове от страната и гости от чужбина.

Стартовете бяха за състезатели от всички възрастови групи – момчета, юноши младша и старша възраст, без мъже.

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.

София ще бъде домакин на втория фестивал "Гимнастика за всички" Ива Кръстева

Столичната зала "Асикс Арена" ще бъда домакин през уикенда на втория международен фестивал и чалъндж турнир "Гимнастика за всички" София 2025.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка. 

Легендарен украински спортист пострада тежко на фронта

Игор Червински участва в логистична операция

Валентина Георгиева с нова титла

Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева от клуб Левски-Спартак спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена 8888".