17 годишен подобри националния рекорд на 400 м свободен стил

17 годишен подобри националния рекорд на 400 м свободен стил

Предишното най-добро постижение в дисциплината отново беше негово

Йордан Янчев направи поредно феноменално плуване, като спечели злато и постави нов национален рекорд на 400 метра свободен стил по време на турнира "Мултинейшън" в Грац, Австрия. 

 

Тинейджърът даде време от 3:54.07 минути и подобри собственото си на-добро постижение в дисциплината, което беше поставено преди месец в Благоевград (3:54.93). Тогава Янчев прати в историята един от най-старите рекорди на Валентин Кочанов от 3:55.10, поставен през далечната 1988 година. 
 
Йордан Янчев буквално отнесе конкуренцията в Грац, като остави далеч след себе си словенеца Марцел Приможич, който завърши втори с 3:58.65 и третия Ефе Туран от Турция с 4:01.54.
Плуването като феномен - здраве, хармония и елитен спорт

Само преди броени дни стартира 22-то издание на Световното първенство по плувни спортове

“Феникс на доброто” закупи самолетните билети за Европейското първенство за спортисти със Синдром на Даун в Чехия

“Феникс на доброто” е благотворителната инициатива на фонд “2BFF” и 8888.bg

България загуби с дузпи финала на Европейското по водна топка за юноши

Франция спечели трофея

Сериозен успех за България на Европейското по конен спорт

Елиза Чолакова завърши на 12-то място в крайното класиране на юношеското Европейско първенство по конен спорт в Рийзенбек, Германия.

Антоанета Стефанова загуби за втори път от Лей Тинцзие

Това сложи край на българското участие на Световната купа по шахмат

Станка Златева отговори на нападките на Кирил Милов

Председателят на БФ Борба с позиция

Белгиец спечели IX етап от „Тур дьо Франс“

Погачар остава на върха в генералното класиране

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата