4 медала за българските боксьори на големия турнир "Београдски победник"

4 медала за българските боксьори на големия турнир "Београдски победник"

Стефан Иванов спечели единственото злато в категория до 56 кг.

Един златен, един сребърен и два бронзови медала спечелиха българските боксьори на големия международен турнир "Београдски победник" в сръбската столица. На финала в категория до 56 килограма Стефан Иванов победи с отказване във втория рунд Марк Сорос (Унгария) и спечели златен медал. В категория до 81 килограма Николай Панталеев не се качи на ринга за финалната среща с Нурдаулет Жарманов от Казахстан поради сериозна контузия на ръката. Александър Александров (категория до 52 килограма) и Аделин Захариев (категория до 75 килограма) спечелиха бронзови медали в своите категории.

България участва със 7 боксьори под ръководството на треньорите Палми Ранчев и Михаил Таков на турнира "Београдски победник", в който участваха представители на авторитетни боксови страни като Казахстан, Канада, Шотландия, Австрия, Унгария, Чехия и др.

"Стефан Иванов направи три уникални мача на ринга в Белград, каза пред репортер на БТА главният треньор на всички български национални отбори Михаил Таков след завръщането си от Белград. В първия мач би шотландец, който е европейски шампион за младежи. На финала Стефан Иванов се изправи срещу унгареца Марк Сорос. В средата на втория рунд при атака на унгареца нашият Стефан го контрира, Сорос бе в много тежък нокдаун и се отказа от продължаване на срещата.

Николай Панталеев също направи отлични мачове срещу боксьори от Канада, Шотландия и Сърбия, които ги победи,но си контузи ръката и бе гипсиран. Естествено Николай не се качи на ринга за финалната среща". 

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.

България е на полуфинал на ЕП по хандбал

България завърши на второ място в предварителна група "А" на европейското първенство по хандбал за девойки до 17 години, дивизия Б.

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват на държавата спортните федерации

Над 1 млн. лв. имат да възстановяват спортните федерации, става ясно от справка, публикувана от Министерството на младежта и спорта

БФ Колоездене: Обиколката на България ще се проведе в 5 етапа

Шефовете на БФК разясниха подробности около събитието

България ще е домакин на Джиро Д’Италия

Потвърдените градове са София и Пловдив

Обиколката на Италия с три етапа в България

България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia ("Обиколката на Италия") през 2026 г.

Над 650 борци на световно в Самоков

Близо 650 състезатели от 70 държави ще участват на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков.

Президентът на световния кану-каяк с писмо за признателност към Русе и България

Томас Кониецко изпрати специално писмо до кмета на Русе и до президента на Българската федерация по кану-каяк

Епитропов: Ще почина и ще се завърна по-ентусиазиран

Българинът не успя да влезе в полуфиналите на 200 бруст на Световното