Александра Жекова се състезава срещу баща си в Kaliakra Cup 2012

Александра Жекова се състезава срещу баща си в Kaliakra Cup 2012

28 лодки и 190 състезатели стартираха в петото издание на регатата

Звездата на световния сноуборд Александра Жекова се изправя срещу баща си – треньорът по ветроходство и сноуборд Виктор Жеков, по време на Kaliakria Cup 2012, стана ясно минути преди старта на петото юбилейно издание на черноморската регата. Жекова ще се включи в екипажа на Лодката на Домейн Бойар Lady Kaliakria, а баща й е част от екипажа на Windwalker.

 

Общо 190 състезатели от 28 лодки застанаха на старта на Kaliakria Cup 2012 днес за две гонки под формата на триъгълник в Балчишкия залив. Петото издание на  регатата събира най-добрите ветроходци у нас, както и една лодка от Украйна. Екипажите са разделени в четири класа – два IRC класа, клас Conrad 25R Peterson и свободен клас Rally.

 

За втора поредна година в надпреварата се включва и изцяло дамският екипаж на Домейн Бойар Lady Kaliakria. Дамите стартираха стилно с чаша розе от ексклузивната серия Next Twenty Years на Домейн Бойар.

 

„Традиционно с Kaliakria Cup се открива сезонът за килови яхти и се радвам, че за пети пореден път ще си партнираме с Морски клуб Балчик в организирането на първото за годината състезание за най-ентусиазираните екипажи“, каза преди състезанието Ангел Лингорски от Kaliakria Resort, съорганизатори на регатата.

 

„През последните няколко години работим много за развитието на детското ветроходство в Балчик и региона и сега за пръв път в Kaliakria Cup ще се включи и юноша от клуба, който ще се състезава на борда на Windwalker“, каза председателят на Морски клуб Балчик Атанас Атанасов.

 

Регатата продължава до 3 юни, като в събота предстои дългият морски рейс, а за неделя са предвидени няколко къси гонки тип „банан“. Освен купата за първо място и плакетите за второ и трето място в различните класове на Kaliakria Cup 2012, яхтсмените ще бъдат наградени с по една 3-литрова супермагнум бутилка Next Twenty Years от Домейн Бойар, партньор на регатата.

 

Kaliakria Cup 2012 се организира от Морски клуб “Балчик” и ваканционен комплекс Kaliakria Resort. Регатата носи името на комплекса, една от най-хитовите дестинации по Северното Черноморие.

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване