Андре Грайпел спечели 10-тия етап на Тур дьо Франс

Андре Грайпел спечели 10-тия етап на Тур дьо Франс

Андре Грайпел измина 158-километровото разстояние от Орилак до Кармо за 3 часа, 31 минути и 21 секунди, изпреварвайки със спринт Марк Кавендиш

Германецът Андре Грайпел спечели със спринт 10-тия етап от колоездачната обиколка на Франция, а французинът Томас Воклер запази жълтата фланелка на лидер в главното индивидуално класиране.
 
Андре Грайпел измина 158-километровото разстояние от Орилак до Кармо за 3 часа, 31 минути и 21 секунди, изпреварвайки със спринт Марк Кавендиш /Великобритания/, който е втори в етапа със същото време.
 
Трети в етапа с времето на победителя Грайпел е шампионът на Испания Хосе Хоакин Рохас, а четвърти е световният шампион Тор Хусховд /Норвегия/, също с времето на победителя.
 
Това е първа победа в обиколката на Франция на 28-годишния германски колоездач Андре Грайпел.
 

Начело в главното индивидуално класиране след 10-тия етап е Томас Воклер /Германия/ с време 42 часа, 6 минути и 32 секунди, следван от Луис Леон Санчес /Испания/ - на 1:49 минути след лидера Фьоклер, Кадел Евънс /Великобритания/ - на 2:26 минути, и др 

Стилияна Николова със сребро на лента във Франкфурт

Само броени минути, след като завоюва златния медал на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика, Стилияна Николова се пребори и за сребърното отличие във финала на лента

СТРАХОТНА! Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки!

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки на първенството на планетата по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.

Ансамбълът ни с втори бронз на Европейското първенство!

Ансамбълът на България спечели втори бронзов медал на финалите на отделните уреди, след като зае трето място на три обръча и два чифта бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт

Стилияна Николова се класира на седмо място на финала на обръч

Таисия Онофричук спечели златото

Ансамбълът с бронз от Световното във Франкфурт

Титлата стана притежание на Бразилия

Петър Мицин ще плува във финала на 400 метра свободен стил в Париж

Българинът даде седми резултат