Ансамбълът излиза за триумф на европейското

Ансамбълът излиза за триумф на европейското

Българките в тройката на отборната надпревара

Българският ансамбъл се оформи като основен фаворит за златото в многобоя на европейското първенство в Гуадалахара (Испания), след уникална игра на първия уред – 5 обръча, което донесе на момичетата рекордно висока оценка вчера.
 
Те плениха публиката не само със сложността на композицията си, но и със сърцата игра и настроение и заслужено бяха подкрепяни бурно от трибуните.
 
Днес момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска излизат с амбицията най-малко да повторят изявата си и дори да подобрят рекорда си в оценките, който вече е 23,100 т.
 
След първия състезателен ден пък тимът на България е със сбор от 88.325 т. и е втори във временното класиране в отборната надпревара.
 
Преди нашите е Русия, които се откъснаха далеч напред със сбор от 93.650 т. и почти няма шанс тази разлика да бъде заличена. Отборният медал е сбор от оценките на ансамбъла в двете съчетания за многобоя, както и 6-те най-силни оценки при девойките в квалификациите.
 
Трети сред тимовете са момичетата на Украйна със сбор от 86.225 т., а четвърти - Италия, който има сбор от 85.800 т. Именно тези четири отбора оформят най-силния поток Е, който днес ще стартира в 18.25 ч. българско време с изпълненията на бухалки и ленти при девойките и съчетанието с 3 топки и две въжета при ансамблите.
 
В края на деня ще се знаят медалистите отборно, както и медалистите при ансамблите за многобоя на европейското първенство, както и ще бъдат определени финалистите при ансамблите и финалистите при девойките на бухалки и лента.
 
ПРОГРАМА НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВОТО ПО ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА ЗА 02.06. - СЪБОТА 
 
10.00 - 11.25 ч. - девойки поток А1 - бухалки и лента (които няма да участват в отборната надпревара, а ще се борят само за класиране на финали на уредите) 
 
11.35 - 13.00 ч. - девойки поток А2 - бухалки и лента (които няма да участват в отборната надпревара, а ще се борят само за класиране на финали на уредите)
 
13.10 - 14.25 ч. - поток А отборно - класиралите се от 21-во до 17-то място от първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета
 
14.30 - 15.30 ч. - поток В отборно - класиралите се от 16-то до 13-то място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета
 
16.15 - 17.15 ч. - поток С отборно - класиралите се от 12 до 9 място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета
 
17.20 - 18.20 ч. - поток D класиралите се от 8-мо до 5-то място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета
 
18.25 - 19.25 ч. - поток Е С УЧАСТИЕТО НА БЪЛГАРИЯ (Татяна Воложанина - бухалки и лента, Анна Келман - бухалки и Елизабет Йовчева - лента), Русия, Украйна и Италия - класиралите се от 4-то до 1-во място през първия ден - индивидуално девойки бухалки и лента и ансамбъл 3 топки и 2 въжета
 
18.30 ч. - награждаване - отборно и ансамбли многобой

 

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата

Ватерполистите ни с пет победи от пет мача на Европейското първенство

Националният отбор на България по водна топка за юноши  постигна пета поредна победа и завърши на първо място в група А на Европейското първенство по водна топка до 16 години, дивизия 1, което се провежда в Любляна, Словения.  

Мицин с ново злато и рекорд

Петър Мицин, който спечели европейската титла преди дни на шампионата в Шаморин за мъже и жени до 23 години, продължава да обира златните медали и да чупи рекорди.

Заместник-министър Андонов откри Балканиадата по скокове във вода

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри Балканските игри по скокове във вода и международния турнир за Купа "София".

Тадей Погачар спечели четвъртия етап на Тур дьо Франс от Амиен до Руан (ВИДЕО)

Тадей Погачар постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите

 Асоциацията на българските спортни федерации прие нови членове

Нови пет спортни федерации бяха приети за членове на Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ), съобщиха от организацията.

Мерлие спечели третия етап на Тур дьо Франс

Тим Мерлие спечели хаотичния спринт в третия етап на Обиколката на Франция по колоездене

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.