Ансамбълът на Левски с титла от Япония (ВИДЕО)

Ансамбълът на Левски с титла от Япония (ВИДЕО)

В турнира участваха 44 отбора

 Ансамбълът за девойки на клуб Левски спечели шампионската титла на финала на съчетанието с пет чифта бухалки на международния турнир по художествена гимнастика "Саникс къп" в японския град Фукуока.


Момичетата на старши треньора Валентина Симеонова и на помощник-треньора Боряна Гинева в състав Лъчезара Пекова, Сибила Кърпачева, Леонор Божанова, Нанси Иванова и Стефани Димитрова, завоюваха златните медали нас пет чифта бухалки с оценка 15.500 точки от 18.000 възможни на финала и получиха максималната оценка 8.00 за трудност. 

 
В турнира участваха 44 отбора от Япония и няколко международни - Русия, България, два отбора от Китай, Австралия, Република Корея и Тайланд. Композицията на българките е дело на Нешка Робева. Главен съдия на турнира беше Масако Сато от Япония, а от българска страна съдия беше Наташа Койчева.

Есад Бозали на репешаж на Световното за младежи в Самоков

Останалите трима представители на страната във втория ден на турнира отпаднаха

Олимпийският шампион Магомед Рамазанов пропуска световно първенство по борба

Златният медалист от Париж 2024 ще се подложи на операция.

България отново без полуфиналисти на световното първенство по борба за младежи в Самоков

България остана без полуфиналисти и във втория ден на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години в Самоков, като един от националите запази шансове за медал през репешажи. 

Ненад Лалович откри шампионата на планетата за юноши и девойки по борба в Самоков

Вижте подробности

Рокада на върха в Българската федерация колоездене

Евгений Балев предаде управлението на своя заместник Александър Алексиев

Световен рекорд в колоезденето

Състезаващият се за Великобритания колоездач Мат Ричардсън постави световен рекорд в колоезденето на писта на 200 метра с летящ старт, като стана първият човек, счупил границата от 9 секунди.

МОК с революционно решение за Игрите в Лос Анджелис 2028

Новините за организаторите са повече от добри

Лечева година след Игрите: Обединихме нацията

Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) - Весела Лечева, поздрави спортисти, треньори и ръководители. Ръководителят отбеляза точно година след края на Олимпийските игри в Париж.

България е на полуфинал на ЕП по хандбал

България завърши на второ място в предварителна група "А" на европейското първенство по хандбал за девойки до 17 години, дивизия Б.