Антидопинговият център отново организира кампанията European Week of Clean Sport

Антидопинговият център отново организира кампанията European Week of Clean Sport

В периода 5-13 април 2025г., за втора поредна година Антидопинговият център, в партньорство с Кипърската антидопингова агенция /CYADA/, Полската антидопингова агенция /POLADA/ и Португалската антидопингова агенция /ADoP/, организира кампания „Европейска седмица на чистия спорт – European Week of Clean Sport /EWCS/”.

След пилотното провеждане на кампанията през 2024 г., тази година Антидопинговият център отново планира разнообразни активности, чрез които ще разпространи идеята за ЧИСТ СПОРТ сред спортната общност, включително спортисти, спортуващи в свободното време и подрастващите.

По инициатива на спортните организации, програмата за EWCS 2025 стартира по-рано. На 31 март експерти от центъра организираха интерактивни игри за участниците в I&I Ice Hockey Camp.

На 2 април, по покана на СХК „Етър 64“ – Велико Търново, представители на Антидопингов център се срещнаха с подрастващи състезатели от клуба, с които обсъдиха основни теми от антидопинга.

Официално „Европейска седмица на чистия спорт“ стартира на 5 април с кампания в социалните мрежи, която има за цел повишаване на информираността на спортната общност относно антидопинговите дейности. Програмата на EWCS включва разнообразни активности както за спортисти, така и за ученици и спортуващи в свободното време.

Всеки може да се включи в кампанията „Европейска седмица на чистия спорт“ като сподели своето послание за чист спорт с хаштаг #becoolplayclean.

Треньорът на националите по хандбал се прицели в победа срещу Турция

Първият двубой е утре на родна земя

Александър Николов е „Спортист на София“ за 2025 г.

Най-добрият реализатор от световното по волейбол заслужи званието с голяма преднина и с подгласници Алберт Попов и Тервел Замфиров 

Люк Литлър посяга към безсмъртието в дартса (ВИДЕО)

Люк Литлър стана за втори пореден път световен шампион по дартс, с което добави към банковата си сметка един милион британски лири и си гарантира първото място в световната ранглиста поне до началото на октомври. 

Данаил Полишев е 29-и на Световната купа по фехтовка за младежи

Сънародникът ни остана на крачка от топ 16

Двама българи ще участват на бадминтон турнир в Талин

Димитър Янакиев и Илиян Стойнов ще представят страната ни

Карлос Насар остана извън топ 10 за най-добър спортист в света

Журналистите избраха атлет и футболистка за №1