Антоанета Костадинова открива сезона в София

Антоанета Костадинова открива сезона в София

Силният международен турнир по спортна стрелба започва утре

Силен международен турнир по спортна стрелба започва в София. От утре (събота) до понеделник ще се проведе „Гран При София“. Надпреварата включва участие с пневматично оръжие на 10 метра за юноши, девойки, мъже и жени. В предстоящия турнир на пистолет и пушка ще включат над 160 състезатели от България, Румъния, Северна Македония, Гърция и Сърбия.

Събитието ще бъде в спортна зала WINBET&EVENT CENTRE- над Военна академия „ Г.С. Раковски“ и е с награден фонд от 10 000 лева. Най-добрите български състезатели на пистолет и пушка ще стрелят в надпреварата, като зрителите ще могат да видят сребърната медалистка от Олимпиадата в Токио Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева, Кирил Киров, Самуил Донков , както и националите на пушка Антон Ризов и Таня Ризова.

Официалното откриване ще бъде в събота ( 03 февруари) от 12:00 часа, а зрителите ще могат да наблюдават стрелбите без да заплащат входни билети през всичките дни.

Две български лодки на четвъртфинал на Световното по гребане в Пловдив

Две български лодки се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по гребане за мъже и жени до 19 години, което се провежда в Пловдив.

Разследват саботаж на опит за световен рекорд

Литовската полиция започна разследване след скандален инцидент по време на световното първенство по класически силов трибой, при който доброволец е попречил на белгийската състезателка Сонита Мулух да атакува световен рекорд.

Световното гребане откри световното си първенство с български вариант на викингско гребане

Президентът на Световното гребане Жан-Кристоф Ролан, министърът на младежта и спорта Енчо Керязов и председателят на Българския олимпийски комитет Весела Лечева дадоха старт на Световното първенство по гребане до 19 г., което ще се проведе в Пловдив от 6 до 9 август.

Сестри Стоеви започват от втория кръг на световното по бадминтон

Европейските шампионки са поставени под номер 9 в схемата

Българка се класира осма на пушка соло на Европейското първенство по спортна стрелба

Българските състезателки се представиха силно в дисциплината 10 метра пушка, соло за жени на Европейското първенство до 23 години по спортна стрелба във Вроцлав, Полша.

Германец завоюва втора европейска титла на шампионата по плувни спортове

Германецът Флориан Велброк завоюва втора титла в плуването на открити води на Европейското първенство по плувни спортове в Париж, като добави злато на 5 километра към това на 10 км.