Антоанета Стефанова се класира на 4-то място

Антоанета Стефанова се класира на 4-то място

Гросмайстор Антоанета Стефанова се класира на 4-то място на световното първенство по ускорен шахмат за жени, което завърши днес в руския град Ханти Мансийск

Гросмайстор Антоанета Стефанова се класира на 4-то място на световното първенство по ускорен шахмат за жени, което завърши днес в руския град Ханти Мансийск.

Световна шампионка по ускорен шахмат за жени стана Катерина Лагно от Украйна, която победи в тайбрек рускинята Александра Костенюк.

Катерина Лагно и Александра Костенюк завършиха с по 10,5 точки след изиграването на 15-те кръга. Антоанета Стефанова, Олга Гиря (Русия) и Ана Музичук (Словения) завършиха с по 10 точки в крайното класиране.

Но 22-годишната рускиня Олга Гиря спечели бронзовия медал от шампионата поради по-добри допълнителни показатели - най-голям брой победи от трите шахматистки. Така Антоанета Стефанова се класира на четвърто място, а Ана Музичук - на 5-то място.

Днес в партия от 11-я кръг българката завърши реми с Ана Музичук, в 12-я кръг победи Ирина Круш (САЩ), в 13-я загуби от Влентина Гунина (Русия), в 14-я победи Алина Каминска (Русия), а в 15-я завърши реми с Бела Хотенашвили (Грузия).

Именно партията от последния,15-ти кръг с оказа решаваща за Антоанета Стефанова, която с белите фигури бе принудена да се съгласи на реми на 91-вия ход с грузинката.

Така 24-годишната Катерина Лагно, родена в Лвов, наследи световната титла по ускорен шахмат за жени от Антоанета Стефанова, която триумфира в Батуми през 2012 година. 

Азиатска доминация на Асарел България Оупън 2025

Деветото издание на силния международен турнир по тенис на маса на Асарел България Оупън завърши с азиатска доминация, но с титла и за Европа.

Цанко Цанков след историческото плуване: Мозъкът управлява тялото, а не обратното

Цанко Цанков подходи философски, след като преплува успешно река Дунав 24 часа без прекъсване. Той финишира в Оряхово, а след това сподели, че мозъкът е този, който управлява тялото.

Стилияна Николова донесе още едно отличие за България от Световното в Бразилия

След като завоюва бронз на финала на бухалки, ансамбълът ни с 5-то място на ленти

Страхотна: Стилияна Николова е световна вицешампионка и на обръч! (ВИДЕО)

Българката с второ сребро от Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро

Цанко Цанков с ново фамозно постижение

За 24-часово непрекъснато плуване в Дунав без неопрен и помощни средства

Адриан Йонинов на стотни от финал на световното по плуване

Българинът с десето място на 200 метра гръб за юноши

Преслав Симеонов зае осмо място във Финал С на 500 метра каяк на Световното първенство

Симеонов записа време 1:47.81 минути в Милано

България с ново сребро на Световното първенство в Бразилия

Ансамбълът се класира на шесто място в многобоя

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Испания

Филипсен, който по-рано тази година триумфира и в откриващия етап от Обиколката на Франция, се оказа без конкуренция на финалната права